Artykuły filtrowane wg daty: środa, 13 marzec 2019

Rękawice Bokserskie

Jak dobrać rękawice bokserskie?

Każdy, kto trenuje boks albo inne sztuki walki, dość szybko przekona się, że rękawice to jeden z najbardziej potrzebnych elementów wyposażenia, bez którego udział w zajęciach okaże się niemożliwy, a nawet niebezpieczny dla zdrowia. Wojownicy chronią swoje dłonie od czasów najdawniejszych. Początkowo korzystano ze skórzanych pasków, czasami nabitych żelazem, by zwiększyć siłę uderzenia. Jednak dobranie odpowiednich rękawic nie jest sprawą oczywistą.

 

Najważniejszy jest rozmiar

Oczywiście, żeby rękawice do boksu spełniały swoje zadania powinny być dobrze dopasowane. Po pierwsze muszą usztywniać nadgarstek, temu służy rzep albo sznurówki, po drugie muszą chronić kości i ścięgna dłoni. Szerokość i długość dłoni ma znaczenie drugorzędne, przestrzeń między ręką a wewnętrzną powłoką rękawicy możesz wypełnić bandażem bokserskim albo rękawicą wewnętrzną. To zwiększy komfort trenowania, ponieważ dodatkowa warstwa będzie pochłaniać pot.

Wielkość i waga rękawic do boksu decydują o bezpieczeństwie trenującego. To one amortyzują siłę uderzeń, zwiększają powierzchnię gardy, ale wpływają również na szybkość zadawania ciosu. Tylko w przypadku rękawic przyrządowych, przeznaczonych do treningów ze sprzętem, możesz spotkać znane rozmiary od S do XL. Zazwyczaj jednak podawana jest waga w uncjach (1 oz, od włoskiego słowa onza, to 28,35 g). Rękawice powinny być dostosowane do masy ciała trenującego. To ważne, ponieważ cięższa rękawica zwiększy wysiłek. Będziesz w niej aktywnie spędzać kolejne godziny wyczerpującego treningu. Wówczas zdasz sobie sprawę, że każdy gram ma znaczenie.

Oto rozmiary rękawic:

6 oz – dla osób do 45 kg; 8 oz – dla osób o wadze 45–65 kg; 10 oz – dla osób 65–78 kg; 12 oz – dla osób 78–90 kg; 14 oz dla tych ważących powyżej 90 kg.

Przyjmuje się, że najmniejszy rozmiar przeznaczony jest dla najmłodszych, 8 oz dla młodzieży, 8–10 oz dla kobiet, pozostałe dla mężczyzn. Oczywiście, w sprzedaży można spotkać rękawice bokserskie nawet do 20 oz, czyli ważące 567 g. Te dedykowane są jednak dla zawodowców wagi ciężkiej.

 

Kształt rękawic

Zależy przede wszystkim od przeznaczenia rękawic, w tym od uprawianej dyscypliny. Rękawice bokserskie mogą wprawdzie służyć także trenującym kickboxing, jednak niektóre style walki wymagają nieco innego ich wyprofilowania. Klasyczne rękawice do boksu mają dużą bulwiastą czaszę, wypełnioną pianką. To główna część ochronna. Te do boksu tajskiego są nieco spłaszczone, co zapewnia zawodnikom swobodniejsze ruchy dłonią. Wreszcie rękawice dla zawodników MMA są najmniej zabudowane.

 

Wykonanie i wygoda

Sprawą drugorzędną jest materiał powłoki rękawic – skóra naturalna albo tworzywo sztuczne, ważniejsza jest ich jakość. Te skórzane są trwalsze i powodują mniejsze pocenie się dłoni. Przed nadmiarem wilgoci chronią jednak bandaże bokserskie, a przede wszystkim odpowiedni system wentylacyjny. Zadbaj o to, by materiał, z jakiego wykonane są rękawice, zwłaszcza na wewnętrznej części dłoni, przepuszczał powietrze.

O wygodzie decyduje też sposób zapięcia rękawic. Z tego powodu polecamy rzepy, odpowiednio szerokie, by usztywnić nadgarstek, i dobrze wykończone. Nakładanie rękawic nie może być zbyt żmudne i czasochłonne. Nie warto więc kierować się sentymentem do klasycznych wersji sznurowanych.

 

Producenci i pośrednicy

Przed zakupem najlepiej poradzić się kogoś doświadczonego, z dobrą znajomością ofert i aktualnych trendów. Taki broker rękawic do boksu rozpozna za nas rynek i doradzi. W tym zakresie pomocą służy również sklep sportowy Sztuki Walki Backfist https://sklep.backfist.pl/. Sprowadzany asortyment odpowiada preferencjom statystycznego klienta, ale spełnimy również oczekiwania bardziej wyrafinowane. Właściciel, Tomasz Boral, bazuje na swoim doświadczeniu zawodniczym i trenerskim, więc można powiedzieć, że rozpozna potrzeby, zanim jeszcze zostaną wypowiedziane. Potrzebne będą podstawowe informacje: styl walki, forma treningu, częstotliwość oraz cele do zrealizowania. Mając takie dane wyjściowe, doradzimy i dobierzemy coś dla Ciebie.

Czytaj dalej...

Masaż Częstochowa

Masaż na każdą okazję

Jeśli czujesz się niewyraźnie, bolą Cię mięśnie, brakuje Ci energii, to może być znak, że musisz zadbać o napięcie mięśni. Warto zacząć prowadzić nieco bardziej aktywny tryb życia, tego przecież nigdy dość, albo wybrać się na masaż. Ci, którzy korzystali, wiedzą, dlaczego polecam. Pozostali powinni natychmiast spróbować.

Po pierwsze, z ciekawości. Przecież z jakiegoś powodu coraz więcej osób odwiedza gabinety masażu. Poza modą wpływa na to przede wszystkim zmiana naszego trybu życia. Coraz więcej siedzimy, unikając sytuacji sprzyjających ruchowi. Poszukujemy wygody, nieustannie oszczędzamy czas, a w efekcie jesteśmy coraz bardziej zabiegani, zaniedbani i zmęczeni. Zresztą, powodów mogą być tysiące. Podobnie jak wymówek. Na to nakłada się też proces starzenia się. To kolejna przyczyna, że czujemy się nieco mniej elastyczni albo nieco sflaczali – tu przyklapnięte, tam nieco zwiotczałe, tu obwisłe. Już sam widok nie poprawia nam nastroju. Wreszcie czynnikiem potęgującym opisane dolegliwości może być stres, usztywniający mięśnie i prowadzący do zniekształcenia sylwetki. Co jest ważniejsze w relacji ciała i umysłu? Trudno jednoznacznie ustalić. Jedno jest pewne, że powiedzenie, w „zdrowym ciele zdrowy duch” nie jest nadużyciem.

Po drugie, z powodów zdrowotnych. Profesjonalny masaż reguluje napięcie mięśni. Ujędrnia je albo rozluźnia, a przy tym dotlenia skórę i tkanki, poprawia krążenie krwi i limfy. Z tego powodu organizm staje się lepiej odżywiony i dotleniony. Dotyk i właściwe pobudzanie mięśni okazują się również doskonałym sposobem na skorygowanie sylwetki, pozbycie się złych nawyków postawy. Do tego jeszcze należy dodać możliwość pozbycia się toksyn.

Po trzecie, z przyczyn estetycznych. Pod wpływem masażu skóra zmienia swoje właściwości, przede wszystkim gęstość i wygląd. W ten sposób można również poprawić drobne mankamenty – skorygować owal twarzy, nieco obniżyć i wypoziomować barki, a nawet podnieść kąciki ust i oczu. Poza tym takie zabiegi umożliwiają pozbycie się opuchlizny, a nawet trochę odmładzają twarz.

Po czwarte, żeby po prostu odpocząć. To doskonały relaks, zapewniający dużą dawkę pozytywnej energii. Po zabiegu nieco inaczej spojrzymy na świat, poprawimy poziom optymizmu i nabędziemy pewności siebie.

Kolejne punkty można dopisywać w zależności od rodzaju masażu oraz konkretnych potrzeb organizmu. Warto pamiętać, że masaż podobnie jak wszystkie inne zabiegi zawiera listę przeciwwskazań. Aby więc mieć pewność, że po zabiegu staniemy się bardziej wypoczęci i zdrowi, starannie wybierzmy masażystę i zdajmy się na jego doświadczenie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95