Aktualności Backfist

Trener personalny – niezawodny jak przyjaciel

Trener personalny – niezawodny jak przyjaciel

Jak być zdrowym i szczęśliwym? To pytanie zadaje sobie codziennie wiele osób w każdym wieku, tym częściej, im bardziej wzrasta w społeczeństwie świadomość prozdrowotna. Obecnie obserwujemy przecież kolejną zmianę hierarchii wartości. Obok rodziny i sukcesu zawodowego równie ważne stają się zadowolenie i samorozwój. Wydłużająca się średnia życia nie wystarcza, chcemy być jak najdłużej sprawni zarówno fizycznie, jak i umysłowo. Nie powinno więc dziwić, że coraz chętniej szukamy porad u specjalistów. Aktywność fizyczna uznawana jako jeden z leków na długowieczność, ma także ciemną stronę, głównie wtedy, gdy podejmowana jest lekkomyślnie albo nieodpowiedzialnie. Pamiętając o przeciążeniach i kontuzjach, warto więc zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Być może z tego właśnie powodu coraz chętniej decydujemy się na zajęcia z trenerem personalnym. To nie tylko instruktor określonej dyscypliny sportowej, specjalista od aktywności fizycznej, indywidualny korepetytor z wychowania fizycznego, to przecież projektant lepszej wersji naszego Ja, przewodnik, który nauczy, jak dbać o ciało i psychikę w codziennych sytuacjach. Trener osobisty wyjaśni, jak prowadzić aktywny tryb życia, właściwie dobrać dietę, żyć spokojniej, czyli po prostu zdrowiej. Pokaże skuteczne sposoby relaksu, doradzi, co jeść i jak radzić sobie z natłokiem wyzwań i obowiązków. Posiadając odpowiednie kompetencje psychologiczne i pedagogiczne, nauczy nieco innych sposobów radzenia sobie z codziennością.

            Oczywiście, ważną rolę odegra aktywność fizyczna, dostosowana do Twoich potrzeb, wieku, a także stylu życia. Trener personalny za pomocą drobnych korekt spróbuje wprowadzić ład w Twój codzienny plan dnia. Zazwyczaj zamiast rewolucji wystarczą niewielkie zmiany, wypełniające jakieś braki albo zaspokajające potrzeby sygnalizowane przez Twoje ciało. Trener osobisty pozna je podczas pierwszego spotkania, w czasie rozmowy o tym, co Ci dolega, jakie masz marzenia i oczekiwania. Wszystko po to, by opracować plan działania, a potem skutecznie Cię motywować. Stanie się Twoją chęcią i przypomnieniem o ustaleniach. Doradzi, co jeść, jaką wybrać aktywność fizyczną, jaki kupić sprzęt sportowy. I będzie obserwował zmiany, by cieszyć się Twoimi postępami, ale i przeciwdziałać zastojom.

To pokazuje, że relacja między Tobą a trenerem personalnym powinna być oparta na zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu. Nie musisz być taki jak on, to on winien dostosować się do Ciebie, by pomóc Ci spełnić marzenia, wypracować nowe wzorce zachowań, ale i zweryfikować Twoje oczekiwania. Z tego powodu nie może postępować rutynowo, ale musi umieć wyjść poza wcześniejsze doświadczenia, by przygotować dla Ciebie coś niepowtarzalnego. Dokładnie na Twoją miarę.

Czytaj dalej...

Rękawice Bokserskie

Jak dobrać rękawice bokserskie?

Każdy, kto trenuje boks albo inne sztuki walki, dość szybko przekona się, że rękawice to jeden z najbardziej potrzebnych elementów wyposażenia, bez którego udział w zajęciach okaże się niemożliwy, a nawet niebezpieczny dla zdrowia. Wojownicy chronią swoje dłonie od czasów najdawniejszych. Początkowo korzystano ze skórzanych pasków, czasami nabitych żelazem, by zwiększyć siłę uderzenia. Jednak dobranie odpowiednich rękawic nie jest sprawą oczywistą.

 

Najważniejszy jest rozmiar

Oczywiście, żeby rękawice do boksu spełniały swoje zadania powinny być dobrze dopasowane. Po pierwsze muszą usztywniać nadgarstek, temu służy rzep albo sznurówki, po drugie muszą chronić kości i ścięgna dłoni. Szerokość i długość dłoni ma znaczenie drugorzędne, przestrzeń między ręką a wewnętrzną powłoką rękawicy możesz wypełnić bandażem bokserskim albo rękawicą wewnętrzną. To zwiększy komfort trenowania, ponieważ dodatkowa warstwa będzie pochłaniać pot.

Wielkość i waga rękawic do boksu decydują o bezpieczeństwie trenującego. To one amortyzują siłę uderzeń, zwiększają powierzchnię gardy, ale wpływają również na szybkość zadawania ciosu. Tylko w przypadku rękawic przyrządowych, przeznaczonych do treningów ze sprzętem, możesz spotkać znane rozmiary od S do XL. Zazwyczaj jednak podawana jest waga w uncjach (1 oz, od włoskiego słowa onza, to 28,35 g). Rękawice powinny być dostosowane do masy ciała trenującego. To ważne, ponieważ cięższa rękawica zwiększy wysiłek. Będziesz w niej aktywnie spędzać kolejne godziny wyczerpującego treningu. Wówczas zdasz sobie sprawę, że każdy gram ma znaczenie.

Oto rozmiary rękawic:

6 oz – dla osób do 45 kg; 8 oz – dla osób o wadze 45–65 kg; 10 oz – dla osób 65–78 kg; 12 oz – dla osób 78–90 kg; 14 oz dla tych ważących powyżej 90 kg.

Przyjmuje się, że najmniejszy rozmiar przeznaczony jest dla najmłodszych, 8 oz dla młodzieży, 8–10 oz dla kobiet, pozostałe dla mężczyzn. Oczywiście, w sprzedaży można spotkać rękawice bokserskie nawet do 20 oz, czyli ważące 567 g. Te dedykowane są jednak dla zawodowców wagi ciężkiej.

 

Kształt rękawic

Zależy przede wszystkim od przeznaczenia rękawic, w tym od uprawianej dyscypliny. Rękawice bokserskie mogą wprawdzie służyć także trenującym kickboxing, jednak niektóre style walki wymagają nieco innego ich wyprofilowania. Klasyczne rękawice do boksu mają dużą bulwiastą czaszę, wypełnioną pianką. To główna część ochronna. Te do boksu tajskiego są nieco spłaszczone, co zapewnia zawodnikom swobodniejsze ruchy dłonią. Wreszcie rękawice dla zawodników MMA są najmniej zabudowane.

 

Wykonanie i wygoda

Sprawą drugorzędną jest materiał powłoki rękawic – skóra naturalna albo tworzywo sztuczne, ważniejsza jest ich jakość. Te skórzane są trwalsze i powodują mniejsze pocenie się dłoni. Przed nadmiarem wilgoci chronią jednak bandaże bokserskie, a przede wszystkim odpowiedni system wentylacyjny. Zadbaj o to, by materiał, z jakiego wykonane są rękawice, zwłaszcza na wewnętrznej części dłoni, przepuszczał powietrze.

O wygodzie decyduje też sposób zapięcia rękawic. Z tego powodu polecamy rzepy, odpowiednio szerokie, by usztywnić nadgarstek, i dobrze wykończone. Nakładanie rękawic nie może być zbyt żmudne i czasochłonne. Nie warto więc kierować się sentymentem do klasycznych wersji sznurowanych.

 

Producenci i pośrednicy

Przed zakupem najlepiej poradzić się kogoś doświadczonego, z dobrą znajomością ofert i aktualnych trendów. Taki broker rękawic do boksu rozpozna za nas rynek i doradzi. W tym zakresie pomocą służy również sklep sportowy Sztuki Walki Backfist https://sklep.backfist.pl/. Sprowadzany asortyment odpowiada preferencjom statystycznego klienta, ale spełnimy również oczekiwania bardziej wyrafinowane. Właściciel, Tomasz Boral, bazuje na swoim doświadczeniu zawodniczym i trenerskim, więc można powiedzieć, że rozpozna potrzeby, zanim jeszcze zostaną wypowiedziane. Potrzebne będą podstawowe informacje: styl walki, forma treningu, częstotliwość oraz cele do zrealizowania. Mając takie dane wyjściowe, doradzimy i dobierzemy coś dla Ciebie.

Czytaj dalej...

Masaż Częstochowa

Masaż na każdą okazję

Jeśli czujesz się niewyraźnie, bolą Cię mięśnie, brakuje Ci energii, to może być znak, że musisz zadbać o napięcie mięśni. Warto zacząć prowadzić nieco bardziej aktywny tryb życia, tego przecież nigdy dość, albo wybrać się na masaż. Ci, którzy korzystali, wiedzą, dlaczego polecam. Pozostali powinni natychmiast spróbować.

Po pierwsze, z ciekawości. Przecież z jakiegoś powodu coraz więcej osób odwiedza gabinety masażu. Poza modą wpływa na to przede wszystkim zmiana naszego trybu życia. Coraz więcej siedzimy, unikając sytuacji sprzyjających ruchowi. Poszukujemy wygody, nieustannie oszczędzamy czas, a w efekcie jesteśmy coraz bardziej zabiegani, zaniedbani i zmęczeni. Zresztą, powodów mogą być tysiące. Podobnie jak wymówek. Na to nakłada się też proces starzenia się. To kolejna przyczyna, że czujemy się nieco mniej elastyczni albo nieco sflaczali – tu przyklapnięte, tam nieco zwiotczałe, tu obwisłe. Już sam widok nie poprawia nam nastroju. Wreszcie czynnikiem potęgującym opisane dolegliwości może być stres, usztywniający mięśnie i prowadzący do zniekształcenia sylwetki. Co jest ważniejsze w relacji ciała i umysłu? Trudno jednoznacznie ustalić. Jedno jest pewne, że powiedzenie, w „zdrowym ciele zdrowy duch” nie jest nadużyciem.

Po drugie, z powodów zdrowotnych. Profesjonalny masaż reguluje napięcie mięśni. Ujędrnia je albo rozluźnia, a przy tym dotlenia skórę i tkanki, poprawia krążenie krwi i limfy. Z tego powodu organizm staje się lepiej odżywiony i dotleniony. Dotyk i właściwe pobudzanie mięśni okazują się również doskonałym sposobem na skorygowanie sylwetki, pozbycie się złych nawyków postawy. Do tego jeszcze należy dodać możliwość pozbycia się toksyn.

Po trzecie, z przyczyn estetycznych. Pod wpływem masażu skóra zmienia swoje właściwości, przede wszystkim gęstość i wygląd. W ten sposób można również poprawić drobne mankamenty – skorygować owal twarzy, nieco obniżyć i wypoziomować barki, a nawet podnieść kąciki ust i oczu. Poza tym takie zabiegi umożliwiają pozbycie się opuchlizny, a nawet trochę odmładzają twarz.

Po czwarte, żeby po prostu odpocząć. To doskonały relaks, zapewniający dużą dawkę pozytywnej energii. Po zabiegu nieco inaczej spojrzymy na świat, poprawimy poziom optymizmu i nabędziemy pewności siebie.

Kolejne punkty można dopisywać w zależności od rodzaju masażu oraz konkretnych potrzeb organizmu. Warto pamiętać, że masaż podobnie jak wszystkie inne zabiegi zawiera listę przeciwwskazań. Aby więc mieć pewność, że po zabiegu staniemy się bardziej wypoczęci i zdrowi, starannie wybierzmy masażystę i zdajmy się na jego doświadczenie.

Czytaj dalej...

Laureat Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku

Tak się zdobywa uznanie!

Laureat Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku

Trener Roku 2018

W plebiscycie „Dziennika Zachodniego” Sportowiec Roku 2018 najlepszym trenerem w województwie śląskim został Tomasz Boral. W Częstochowie to postać znana i rozpoznawalna. Jest właścicielem Szkoły Walki BackFist, założycielem Stowarzyszenia Sztuk Walki BackFist, trenerem personalnym, miłośnikiem sztuk walki, ale i propagator zdrowego stylu życia. Dla Tomasza Borala ważna jest praca, ale przede wszystkim ludzie, których spotyka – adepci, współpracownicy, szybko stający się znajomymi. W treningu personalnym to może typowe, ale niezwykle trudne. Wymaga nie tylko rozpoznania potrzeb drugiego człowieka, zaspokojenia jego oczekiwań, ale jednocześnie zaakceptowania możliwości jego organizmu.

Plebiscyt trwał półtora miesiąca, od 23 listopada 2018 do 8 stycznia 2018 roku. Wygrywał ten, kto zebrał większą liczbę SMS-ów, czyli potrafił przekonać do siebie jak największą grupę ludzi. Oddaną i sprawdzoną. A Tomasz Boral jest osobą niezwykle aktywną. Prowadzi zajęcia indywidualne, ale równie dobrze radzi sobie z treningami dla kilkudziesięciu osób. Łatwo nawiązuje kontakt z osobami dojrzałymi, jak i najmłodszymi. Ani wiek, ani płeć nie stanowią przecież barier w trenowaniu sztuk walki.

Nagrody wręczono 7 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tomasz Boral przyjął gratulacje nie tylko od marszałka województwa śląskiego, Jakuba Chełstowskiego, ale również od wicemistrza olimpijskiego, Andrzeja Suprona, który szepnął mu do ucha „Sztuki walki górą”. Być może jest to jeden z trendów współczesnych. W finale wojewódzkim Tomasz Boral wyprzedził Łukasza Kabelisa-Szostakowskiego (instruktora kulturystyki i właściciela Centrum  Szkoleniowego Bodyshaping Academy z Katowic) oraz Ewę Sienkiewicz (trenerkę pływania pracującą w Międzyszkolnym Klubie Sportowym – Szkole Mistrzostwa Sportowego Victoria w Raciborzu).

Oprócz czytelników laureatów wskazywała też Kapituła Plebiscytu w kategoriach: Sportowiec Roku, Trener Roku, Nadzieja Roku, Drużyna Roku oraz Sportowe Wydarzenie.  Skład kapituły tworzą: marszałek województwa śląskiego, rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, przedstawiciele regionalnych federacji sportowych oraz mediów.

W czasie prawie trzygodzinnej gali śpiewała Katarzyna Grzesiek z Bytomia, uzdolniona wokalnie absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, trenerka personalna i dietetyk.

 

Czytaj dalej...

Kobiety „Backfist” – nowa jakość życia

Kobiety „Backfist” – nowa jakość życia

            Podział na słabą i mocną albo na gorszą i lepszą płeć na szczęście stał się już przeszłością. Wprawdzie kobiety nie zagrzały miejsca na traktorach, to okazało się socjalistyczną mrzonką, ale doskonale radzą sobie na kierowniczych stanowiskach. Biorąc pod uwagę, że procesy emancypacyjne trwają w społeczeństwach zachodnich od II połowy XIX wieku, trzeba docenić tempo zachodzących zmian. Kobiety pracują zawodowo, często będąc nadal głównymi strażniczkami ogniska domowego, wychowując dzieci, dbając o partnera i zajmując się rodzicami w podeszłym wieku. Oczywiście, to model ekstremalny, na miarę kobiety-supermanki. Można nieco złośliwie powiedzieć, że mężczyźni chętnie oddali część swoich obowiązków i podzielili odpowiedzialność za utrzymanie domu, by móc odpocząć. Na obrzeżach tego świata nie jest tak idealnie. Tu wciąż dochodzi do dyskryminacji, a nawet przemocy, nie tylko słownej. To wszystko sprawia, że od płci pięknej wymaga się już nie tylko umiejętności dbania o urodę i podążania za trendami mody, ale wielu innych kompetencji. Najważniejszymi czynnikami okazują się odporność oraz wytrzymałość fizyczna i psychiczna. Już choćby z tego powodu należy zadbać, by kobiety aktywnie i odważnie kształtowały swoje życie. Jeśli społeczeństwa zachodnie pozwalają im być, kim tylko chcą, warto z tego korzystać.

            Doskonałą formą aktywnego relaksu, wzmocnienia organizmu i nabywania nowych kompetencji jest trening oparty na sztukach walki, proponowany przez Tomasza Borala, trenera i właściciela Prywatnej Szkoły Walki „Backfist”. Twierdzi on na podstawie wieloletniego doświadczenia, że kobiety nie ustępują mężczyznom pod względem sprawności i zaangażowania w trening, a często są znacznie bardziej systematyczne i wytrwałe. Mniejszą masę i siłę można przecież zastąpić koordynacją ruchów i elastycznością. Zresztą istotą zajęć nie jest przygotowanie kobiet do regularnych konfrontacji z mężczyznami, tym bardziej że panie unikają brutalności. No, może wyjątkiem są zajęcia samoobrony. Techniki sztuk walki mają im pomóc poczuć się pewniej w każdej sytuacji, także w niebezpiecznej.

            Tomasz Boral proponuje włączenie elementów wybranych systemów walki do codziennego treningu. Według niego to doskonały sposób podniesienia kondycji, zwiększenia wydolności organizmu, poprawy płynności ruchów, koncentracji oraz wypracowania zachowań niemal intuicyjnych. Poszczególne techniki powstały przecież wskutek podpatrywania świata przyrody. Uczą więc akceptacji swoich ograniczeń oraz umiejętnego wykorzystania możliwości. W spotkaniu z silniejszym i sprawniejszym przeciwnikiem słabością okazuje się jedynie niewyzyskana odmienność. Już choćby z tego powodu kobiety nie muszą dorównać mężczyznom, ale powinny rozwijać naturalne predyspozycje. Zajęcia proponowane przez Tomasza Borala są doskonałym kierunkowskazem. Doświadczony trener nie proponuje więc ćwiczeń rozbudowujących masę mięśniową, ale dobiera je tak, by zwiększyć pewność siebie kobiet. Bo płeć nie może być przeszkodą w kształtowaniu swojego świata.

Obecnie zajęcia odbywają się w nowo oddanym budynku Prywatnej Szkoły Walki Backfist przy ul. Hutników, najnowocześniejszym obiekcie do sztuk walki w Częstochowie. Tu kobiety mogą wziąć udział w warsztatach samoobrony, treningach personalnych i grupowych. Przygotowane przez Tomasza Borala ćwiczenia nie tylko poprawią kondycję uczestniczek, ale również odporność psychiczną. Dzięki zajęciom panie łatwiej poradzą sobie z kolejnymi wyzwaniami współczesności oraz zrealizują swoje ambicje. Trener to przecież nie tylko doskonały znawca sztuk walki, jest przecież medalistą Mistrzostw Polski w Kick-Boxingu oraz sparingpartnerem znanych mistrzów, ale także współpomysłodawca i realizatorem projektu przedstawiającego pozytywny wpływ treningu sztuk walki na psychikę człowieka. Bo jego zdaniem odpowiednio dobrane techniki i zestawy ćwiczeń kształtują fizyczność i psychikę człowieka. Tomasz Boral jest więc przekonany, że prowadzone przez niego zajęcia zaoferują kobietom nową jakość życia.

Czytaj dalej...

Nowoczesny obiekt sztuk walki Backfist Częstochowa - Już OTWARTY!!!

Od 3 października można trenować w nowym budynku Prywatnej Szkoły Walki Backfist przy ul. Hutników. Został on zaprojektowany dla zawodników i amatorów, którzy chcą poznać sztuki walki oraz zadbać o swoje zdrowie. Można mieć nadzieję, że szybko stanie się miejscem lubianym przez wszystkich częstochowian aktywnie spędzających czas. Właściciel szkoły, Tomasz Boral, jest przecież doświadczonym trenerem znanym w mieście. A ponieważ w jego działaniach zawsze ważna jest personalizacja oraz nastawienie na człowieka i tym razem zadbał o najdrobniejsze szczegóły. Lata spędzone na salach gimnastycznych pozwoliły mu dokładnie określić, co jest potrzebne, by zapewnić uczestnikom zajęć bezpieczeństwo i wygodę.

Układ budynku odpowiada obszarom działalności prowadzonym przez Tomasza Borala. Jest więc gabinet masażu, sala dla trenujących sztuki walki wyłożona tatami, to maty japońskie ze słomy ryżowej, oraz wielofunkcyjna sala na parterze, w której będą mogły odbywać się rozmaite zajęcia. Tu boczne lustra pozwalają obserwować swoją sylwetkę i sposób poruszania się podczas ćwiczeń. Na ścianach dobrze znane logo oraz fotografie ludzi ważnych dla Tomasza Borala. Jest więc Bruce Lee, bo od niego wszystko się zaczęło, oraz mistrzowie, których doświadczony zawodnik, trener oraz właściciel szkoły spotkał osobiście.

W otwarciu obiektu wzięli udział przyjaciele, uczestnicy zajęć (choć nie łatwo rozdzielić te kategorie), rodzina, współpracownicy oraz przedstawiciele władz miasta –prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz radny Dariusz Kapinos. Wśród zebranych dominowali mężczyźni, ale liczba pań, które nie przyszły jako osoby towarzyszące, wskazuje, że działania Tomasza Borala, mające na celu popularyzowanie sztuk walki i wprowadzanie ich elementów do treningów personalnych przynosi skutek. Kobiety może nie wchodzą na matę jako zawodniczki, ale traktują poszczególne elementy sztuk walki jako doskonałe urozmaicenie codziennego treningu, nie tylko w czasie nauki samoobrony.

To była bardzo ciepła i wzruszająca uroczystość. Bo tym razem to trener spełniał swoje marzenie, osiągał cel, o który zabiegał kilka ostatnich lat i poświęcał mu wielu uwagi. Był więc tort z logo szkoły, szampan, poczęstunek, a nawet losowanie nagród – koszulki, treningu personalnego i lotu szybowcem. Ale najważniejsi byli goście przybyli o 17.00 na ulicę Hutników. Nagle okazało, że większość obecnych zna się z treningów, ze szkoły, z podwórka. Witają się, rozmawiają ze sobą. To dowód, że Szkoła Backfist istniejąca od lat łączy mieszkańców Częstochowy i okolic bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. Płaszczyzną porozumienia jest zdrowy i aktywny styl życia. Bo w szkole Backfist każdy jest ważny. Osoby, które brały udział w grupowych treningach z Tomaszem Boralem, wiedzą, o czym mówię. Nowy obiekt stanie się więc miejscem spotkań dla grupy ludzi połączonych wspólną pasją. Warto więc do nich dołączyć.

 

Czytaj dalej...

Nagroda dla Tomasza Borala za działalność w organizacjach pozarządowych

14 września 2018 roku w Filharmonii Częstochowskiej podczas Gali Ekonomii Społecznej po raz kolejny wręczono statuetki osobom najbardziej zaangażowanym w pracy dla mieszkańców. W tym roku nagrodzono sześć osób oraz cztery organizacje. Wśród laureatów był m.in. Tomasz Boral, prezes Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki, promujący na co dzień zdrowy i aktywny styl życia. Od kilku lat przekonuje on mieszkańców Częstochowy i okolic, że sztuki walki to nie tylko doskonała reklama tabletek na ból, ale przede wszystkim znakomita forma treningu ogólnorozwojowego, poprawiająca kondycję fizyczną i psychiczną. To także sposób spędzania czasu wolnego oraz doskonała profilaktyka.

Myśląc o najsłabszych oraz najmniej zaradnych mieszkańcach, Tomasz Boral wraz ze Stowarzyszeniem zaprasza na zajęcia finansowane przez administrację publiczną. Tak było kilka lat temu podczas warsztatów wspomagających proces leczenia osób z zaburzeniami psychicznymi czy zeszłorocznego kursu samoobrony dla pań, zorganizowanego w ramach Akcji przeciwko Przemocy ze względu na Płeć.

Według Tomasza Borala doskonałą terapią jest już forma zajęć grupowych. Sprzyjają one przełamaniu izolacji, pomagają otworzyć się na innych, wytwarzają przestrzeń zaufania i bezpieczeństwa. Podczas warsztatów uczestniczki nie tylko poznawały techniki i chwyty przydatne w konfrontacji z przeciwnikiem, ale przede wszystkim pozyskały umiejętności radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych. Wiele z nich przekonało się, że nie są bezbronne. Oczywiście warto pamiętać, że najlepszą obroną jest ostrożność oraz jasno wyznaczane granice w relacjach z innymi.

Podczas tegorocznej gali statuetki wręczał Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, wraz z przewodniczącym Rady Miasta, Zdzisławem Wolskim, oraz radną Małgorzatą Iżyńską. Złotą Honorową Odznaką „Za zasługi dla Województwa Śląskiego” wyróżniono dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, Grażynę Klamek, a doktor Edyta Widawska z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymała Nagrodę Równości im. Mieczysławy Biegańskiej. To ostatnie wyróżnienie ustanowiono z okazji Roku Praw Kobiet. W ten sposób przypomniano żonę znanego w Częstochowie lekarza-społecznika, prywatnie nauczycielkę i wykładowczynię na kursach samokształceniowych. Galę uświetnił najnowszy spektakl Częstochowskiego Teatru Tańca Włodzimierza Kucy Nie chcę więcej.

Czytaj dalej...

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95