Image

Aktualności Backfist

Kurs samoobrony Częstochowa czyli świat sztuk walki widziany oczami kobiety

Kurs samoobrony Częstochowa czyli świat sztuk walki widziany oczami kobiety

Kurs samoobrony czyli jak widziany jest świat sztuk walki oczami kobiety. Pod takim hasłem odbył się w dniu 25 listopada w Częstochowie egzamin na stopnie Polskiego Związku Kickboxingu. Miejscem treningu samoobrony oraz egzaminu dla kobiet był tradycyjnie ośrodek Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki Backfist Dojo. Sala treningowa do sztuk walki wypełniła się po brzegi energicznymi, uczestniczkami egzaminu w kickboxingu. Siedziba stowarzyszenia jest organizatorem wielu kursów samoobrony dla kobiet, które cieszą się niezwykłym zainteresowaniem płci pięknej. Tak było również i tym razem. Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist Częstochowa jest niestrudzonym propagatorem samoobrony wśród kobiet oraz działaniom, które mają na celu przeciwdziałać przemocy i przestępczości ulicznej. Świadome działania stowarzyszenia są wynikiem wzrostu nasilających się aktów agresji oraz przemocy w Częstochowie. Udział kobiety w kursie samoobrony jest aktem świadczącym o niepokoju o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Już sama obecność kobiet w egzaminie PZKB jest swego rodzaju testem psychologicznym. Świadczącym, że dzisiejsza kobieta potrafi stawić czoła nie tylko wyzwaniom hartującym ciało ale również psychikę. Dlatego kobiety biorące udział w kursach samoobrony zaczynają czuć niedosyt. Pragną postawić kolejny krok aby zmierzyć się z własnymi słabościami. Testując same siebie podczas egzaminu w zakresie nie tylko technik samoobrony ale również technik „full contact” w pełnym kontakcie. Chcą sprawdzić czy ukończony kurs samoobrony to nie jest jednak zbyt mało aby obronić siebie. Przystępują do wymagającego egzaminu walcząc same z sobą i stresem aby zdać go z sukcesem! Prezes Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki w Częstochowie Tomasz Boral serdecznie gratuluje wszystkim kobietom, które podeszły do egzaminu PZKB pod hasłem „kurs samoobrony Częstochowa”. Życząc sukcesów na trudnej drodze poznawania siebie oraz odkrywania nowych kart, edukacji w zakresie sztuk walki. Zapraszamy wszystkie kobiety na treningi sztuk walki oraz zajęcia z samoobrony do naszego Ośrodka Szkoleniowego Sztuk Walki Backfist Dojo w Częstochowie przy ulicy Hutników 9A. Drogie Panie na naszej stronie znajdziecie relację zdjęciową z egzaminu Polskiego Związku Kickboxingu oraz kursów samoobrony. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Backfist Dojo Częstochowa.

 

 

 

Czytaj dalej...

Nowoczesne Sztuki Walki i ich rozwój we współczesnym świecie

Nowoczesne Sztuki Walki i ich rozwój we współczesnym świecie

Nowoczesne sztuki walki rozwijają się w dynamiczny sposób, a większość ludzi korzystających z treningu w szkołach walki często ulega nowym trendom jakie niesie współczesny świat. Wraz z rozwojem nowych szkół walki oraz modzie na uprawianie sportów walki przez aktorów, celebrytów i freelancerów powstaje wiele ośrodków do sztuk walki. W efekcie wzrasta również popularność Mixed Martial Arts oraz mnoży się wiele federacji MMA od prestiżowych takich jak UFC oraz lokalnych KSW po bardzo niszowe do których możemy zaliczyć Fame MMA. Ostatnia z wymienionych jest federacją sztuk walki organizującą gale typu freak show fight z siedzibą w Swarzędzu w okolicach Poznania. Pojedynki toczone są w klatce na zasadach MMA, choć z powodzeniem odbywają się również w innych dyscyplinach sportów walki. Podczas których walczą celebryci, youtuberzy, raperzy, influencerzy czy inne postacie ze świata mediów. Wszystko jest okraszone doskonałą oprawą medialną oraz marketingowo-reklamową. Przyciągającą przed TV tłumy ludzi z rozmaitych środowisk, które śledzą widowisko od początku burzliwych konferencji prasowych po kontrowersyjne potyczki w oktagonie. Większość ekspertów w dziedzinie MMA oraz czynnych zawodników jest przeciwna nowocześnie rozwijającej się organizacji Free Fight Fedration jak również organizowanych przez nią gal sportów walki. Zarzucając jej przede wszystkim wypaczanie wizerunku nowoczesnych sztuk walki oraz psucie jakości pojedynków MMA. Mimo braku sympatii ze strony środowisk sportowych gala Fame MMA odniosła ogromny sukces i ma wielu zwolenników szczególnie wśród młodych internautów. Nowoczesna federacja sztuk walki sprostała oczekiwaniom młodego pokolenia na zapotrzebowanie walk celebrytów, współczesnych idoli świata jakże popularnego internetu. Świetna oglądalność i rosnąca popularność gal Fame MMA sprawiła, że w 2019 roku powołano do życia pierwszą w Polsce organizację Free Fight Federation. Nowoczesne widowisko freak show fight organizowane z dużym rozmachem przyciąga rzesze zwolenników internetu, a co za tym idzie również sponsorów. Wiąże się to również z wysokimi gażami dla uczestników pojedynków w oktagonie. Atrakcyjne honorarium coraz częściej kusi do udziału nie tylko celebrytów ale również czynnych zawodników walczących w profesjonalnych galach MMA. Jednak ze względu na wielu entuzjastów jak i przeciwników tego typu widowisk medialnych o charakterze rozrywkowym. To nie nam pozostaje ocena żywiołowo rozwijających się nowoczesnych organizacji show-businessu ze świata sztuk i sportów walki. Ocenę pragniemy pozostawić odbiorcom oraz naszym czytelnikom www.backfist.pl. (napisz do nas).

Nowoczesne sztuki walki nie ulegają wpływom mody

Wraz z rozwojem widowisk medialnych dotyczących sportów walki wzrosło ogromne zainteresowanie nowoczesnymi sztukami walki wśród społeczeństwa. Z tego powodu powstają w Polsce oraz Częstochowie ośrodki o rozmaitych nazwach: kluby sportów walki, szkoły walki, akademie sztuk walki, fight kluby, szkoły MMA, krav maga itp.

Nowoczesne sztuki walki nie ulegają wpływom mody. W takim razie kto ulega wpływom mody? Mówiąc w żargonie sportowym „modzie na sztuki walki” ulegają potencjalni zainteresowani pod wpływem social mediów. Mój ulubiony influencer trenuje kickboxing, a moja blogerka trenuje krav maga. Jeżeli ktoś kto jest „na topie” trenuje sztuki walki więc musi to być modne. W takim razie muszę spróbować swoich sił w martial arts. Jednak kwestia ślepego wierzenia w modę czy dosłowne naśladownictwo nie zawsze sprzyja rozwojowi. To że „moja blogerka trenuje krav maga” nie koniecznie musi to być dobre dla mnie. Jak mawiał słynny Bruce Lee: „Każdy z nas jest wybitną indywidualnością, a to co jest dobre dla mnie nie koniecznie musi być dobre dla Ciebie”. Sztuki walki mają ogromny wpływ na rozwój i zdrowie człowieka w szerokim tego słowa znaczeniu. Jednak wracając do wypowiedzi eksperta od sztuk walki powinniśmy wyciągnąć wnioski. Co dla mnie jest najlepsze? To co jest modne, popularne? Czy to co będzie odpowiadać mojej ekspresji i służyć zdrowiu? W takim razie jaki styl walki wybrać dla siebie? Decydując się na wybór szkoły walki weź pod uwagę swoje predyspozycje oraz atuty jakimi obdarzyła Cię natura. W takim razie w jaki sposób rozpoznać jakie mam predyspozycje psychofizyczne do trenowania sztuk walki?

Trener personalny sztuk walki specjalistą od diagnozy treningowej

Najrozsądniejszym krokiem jest rezerwacja treningu osobistego pod okiem trenera personalnego sztuk walki. Z pewnością specjalista w zakresie sportów walki podczas treningu personalnego przyjrzy się bacznie i na koniec postawi odpowiednią diagnozę treningową. Podczas której dowiesz się jakimi zdolnościami obdarzyła Cię natura. Czy jest to: refleks, koordynacja ruchowa, moc, gibkość a może siła? Trener personalny sztuk walki na podstawie spostrzeżeń treningowych zwróci również uwagę czy Twoje zdolności do sportów walki są ukierunkowane do stylów walki „uderzanych” czy „chwytanych”. W sportach walki rywalizacja odbywa się w trzech płaszczyznach: stójce, zwarciu oraz parterze. Łączenie tych trzech płaszczyzn w trakcie bezpośredniej konfrontacji w walce kryje się pod nowoczesną nazwą Mixed Martial Arts – Mieszane Sztuki Walki. Trener personalny sztuk walki na pewno zdefiniuje czy Twoje zdolności treningowe zmierzają do stylów walki o specjalności: stójka czy parter. Częste uleganie modzie, czy popularności nazwy stylu walki oraz nieumiejętnie podjęta decyzja co do wyboru stylu oraz szkoły walki może całkowicie zniechęcić do uprawiania sztuk walki. Brak wiedzy i kontaktu ze specjalistą w zakresie samoobrony ze strony początkującego może całkowicie przekreślić przygodę ze sztukami walki. Szczególnie u osób nieświadomych swojego talentu czy też doskonałych predyspozycji do ściśle określonego stylu walki. Dlatego przed dokonaniem wyboru stylu walki czy podjęciem współpracy z konkretną szkołą walki. Warto wcześniej skorzystać z porady eksperta, trenera personalnego sztuk walki, który oceni nasze predyspozycje i postawi profesjonalną diagnozę treningową. Specjalista w zakresie walki w pełnym kontakcie czy samoobrony udzieli nam odpowiednich wskazówek do podjęcia właściwej drogi treningowej. Co w efekcie pozwoli nam na pełne wykorzystanie swoich możliwości w sporcie walki, który jest wręcz dedykowany do naszych preferencji i predyspozycji genetycznych. Zatem kierowanie się uleganiem wpływom mody, że popularna blogerka trenuje krav maga, a sławny celebryta uprawia muay thai jest działaniem krótkowzrocznym. Prowadzącym do sytuacji gdzie nasza pierwsza przygoda ze sztukami walki może zamiast satysfakcji z treningów przynieść niekorzystne odczucia i zniechęcić do uprawiania sportów walki. Zatem dokonujmy właściwych wyborów po wcześniejszej konsultacji sportowej z profesjonalnym trenerem personalnym sztuk walki.

Czytaj dalej...

Kurs samoobrony dla kobiet Częstochowa

Kurs samoobrony dla kobiet Częstochowa

Kurs samoobrony dla kobiet Częstochowa. W dniu 27 października 2022 roku zakończył się kurs samoobrony dla kobiet w Częstochowie pod hasłem: „Świadomie dbam o swoje bezpieczeństwo”. Organizatorem kursu samoobrony było Częstochowskie Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist, które sukcesywnie współpracuje z Urzędem Miasta Częstochowy w zakresie szkoleń dotyczących samoobrony i bezpieczeństwa kobiet. Była to kolejna, już trzecia edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet dotowanego przez miasto. Projekt niezmiennie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem płci pięknej już na etapie rekrutacji. Udział w szkoleniu obligował jedynie do przedłożenia przez Panie zaświadczenia lekarskiego, ubezpieczenia NNW oraz wypełnienia dokumentacji RODO. Zajęcia odbywały się przez 2 miesiące na terenie Ośrodka Sztuk Walki Backfist Dojo w Częstochowie przy ulicy Hutników 9A, gdzie również swoją siedzibę ma Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist.

Zajęcia w zakresie samoobrony tradycyjnie poprowadził prezes stowarzyszenia oraz trener personalny sztuk walki Tomasz Boral. W kursie samoobrony wzięło udział 18 częstochowianek, które zostały przeszkolone w zakresie bezpieczeństwa i technik samoobrony. Uczestniczki poznały również w trakcie szkolenia: kickboxing, muay thai, krav maga oraz elementy jeet kune do. Kurs samoobrony pod tytułem „Świadomie dbam o swoje bezpieczeństwo” miał uświadomić płci pięknej, że ukończenie szkolenia nie gwarantuje stu procentowego bezpieczeństwa lecz przygotowuje do wypracowania podstawowych reakcji obronnych. Trener Tomasz Boral w trakcie szkolenia niejednokrotnie podkreślał, że ukończenie kursu i wrzucenie dyplomu do tzw. ”szuflady” nie daje nam żadnych gwarancji na własne bezpieczeństwo. Jedynie nasz osobisty, codzienny trening sportowy zwiększa szansę na realną obronę oraz poprawę naszej ogólnej sprawności.

W Backfist Dojo w Częstochowie Panie dowiedziały się również w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie i nienaganną sylwetkę. Kurs samoobrony miał przede wszystkim wielozakresowe spektrum działania poruszające również aspekt motywacji i zdrowego „stylu życia”. Zwieńczeniem kursu samoobrony był ostatni, uroczysty trening sztuk walki. Podczas którego zostały rozdane pamiątkowe certyfikaty wszystkim uczestniczkom szkolenia. Kurs samoobrony dla kobiet organizowany przez Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist w Częstochowie miał na celu wprowadzenie kobiet w podstawowe arkana sztuk walki. Zwiększenie poczucia własnej wartości, pewności siebie oraz własnego bezpieczeństwa.

Stowarzyszenie Backfist po raz kolejny pragnie zaprezentować i zachęcić lokalną społeczność do uprawiania sztuk i sportów walki, które niosą szereg korzyści wynikających z ich uprawiania. Mających na celu dobro i zdrowie człowieka oraz szacunek do jego istoty. Prezes Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki Backfist Tomasz Boral pragnie serdecznie podziękować Urzędowi Miasta Częstochowy za owocną współpracę, promowanie sztuk walki oraz złożyć serdeczne gratulacje wszystkim Uczestniczkom Kursu Samoobrony „Świadomie dbam o swoje bezpieczeństwo”.

 

Czytaj dalej...

Kursu samoobrony dla kobiet z Częstochowy! Prowadzimy kolejną edycję bezpłatnego kursu.

Już pierwszego września ruszy kolejny, bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet z Częstochowy pn. „Świadomie dbam o swoje bezpieczeństwo”, który organizuje nasze Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „BACKFIST”. Trenerem prowadzącym zajęcia będzie tradycyjnie Tomasz Boral, a cały projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Częstochowy.

Udział w bezpłatnych treningach samoobrony może wziąć każda mieszkanka Częstochowy, która ukończyła 18 rok życia. Wystarczy zgłosić taką chęć e-mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona, dlatego o możliwości dołączenia do zajęć decyduje kolejność zgłoszeń.

Kurs samoobrony dla kobiet potrwa przez dwa miesiące. W jego trakcie uczestniczki nauczą się podstawowych technik samoobronny oraz zapoznają się ze sztukami walki, m.in.: mma, kickboxing, muay thai, krav maga, czy jeet kune do. Podczas treningów ważną część będą stanowiły ćwiczenia w tzw. „bliskim kontakcie”, aby kursantki mogły w bezpiecznych warunkach przyswoić, sprawdzić oraz zastosować poznane style i techniki walki. Co więcej, całość szkolenia wzbogacą elementy relaksacyjne oraz trening mentalny.

Dzięki udziałowi w zajęciach samoobrony kursantki, nie tylko poznają proste i skuteczne techniki walki do zastosowania w sytuacjach zagrożenia, ale również poprawią swoją ogólną sprawność fizyczną oraz dowiedzą się z jakich źródeł wsparcia mogą skorzystać w przypadku zagrożenia, lub doświadczania przemocy.

Nie czekaj, zgłoś się już teraz i świadomie zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Czytaj dalej...

Trener personalny w Częstochowie czyli Backfist po pandemii

Trener personalny w Częstochowie czyli Backfist po pandemii

Trener personalny w Częstochowie czyli Backfist po pandemii jest być może tytułem nie trafionym. Być może za kilka tygodni okaże się, że to okres przejściowy między falami zachorowań, zwłaszcza że liczba zakażonych ostatnio wzrasta w naszym województwie. Jest to jednak dobry czas, by zdiagnozować mocne i słabe strony firmy, by odpowiednio rozwijać je albo eliminować.

Od 6 czerwca wróciliśmy do pracy w trybie stacjonarnym, bo wcześniej spotykaliśmy się w mediach społecznościowych. W czasie izolacji społecznej pozostawaliśmy w kontakcie z klientami, ponieważ dbamy o ich bezpieczeństwo i zdrowie bez względu na okoliczności. Z tego również powodu po ponownym otwarciu Backfist Dojo – Ośrodka Treningu Personalnego w Częstochowie przy ul. Hutników przestrzegamy obowiązujących aktualnie zasad sanitarnych. Dobry Trener personalny w Częstochowie dba o swoich klientów.

Zmiana formuły treningów wymuszona potrzebą zachowania dystansu nie była aż taka trudna. Od wielu lat Prywatna Szkoła Walki „Backfist” koncentruje się na zajęciach personalnych albo realizowanych w kilkuosobowych grupach. Obecnie okazało się, że ta forma zajęć zapewnia klientom nie tylko efektywność i komfort, ale również bezpieczeństwo. Z myślą o treningach personalnych i kameralnych projektowany był nasz ośrodek treningu personalnego, otwarty przed kilku laty. To nie kombinat usług sportowych, w którym przewijają się codziennie tłumy anonimowych klientów, ale przestrzeń spotkania zaprzyjaźnionych ludzi skupionych wokół osoby trenera, Tomasza Borala. Czas pandemii pokazał, że powinniśmy unikać kontaktu z przypadkowymi osobami, ponieważ wiedza o ich stanie zdrowia może okazać się bezcenna. Budowana przez lata relacja wzajemnego zaufania sprawia, że obecnie możemy czuć się bezpiecznie. Na zajęciach uczymy przecież nie tylko technik i stylów walki, ale również podkreślamy znaczenie partnerstwa, zwracamy uwagę na wypracowywanie nawyków zwiększających bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich oraz zwracamy uwagę na czynniki potęgujące zagrożenie. Trener personalny w Częstochowie,  obecnej sytuacji sugeruje uwzględnienie tego dodatkowego elementu.

 

Trener personalny w Częstochowie
Trener personalny w Częstochowie

Nasza oferta nie uległa zmianie. Popularnością cieszą się nadal zajęcia samoobrony dla pań (prowadzone w różnych formach, choć oczywiście w tym momencie w ograniczonych liczebnie grupach), zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci z wykorzystaniem technik sztuk walki oraz treningi personalne dostosowane do wieku, potrzeb i możliwości wydolnościowych klienta. Trener personalny w Częstochowie obecnie zachęca nie tylko do pracy nad wydolnością organizmu i ogólną sprawnością fizyczną, ale również nad sylwetką, nieco zniekształconą w czasie pandemii. W wielu przypadkach to efekt uboczny rozkwitu pasji kulinarnych w społeczeństwie, siedzącego trybu życia oraz przejścia na tryb pracy zdalnej, które odebrało nam przyjemność codziennego spaceru.

W czasie pandemii media niejednokrotnie pokazywały przerażające i tragiczne sytuacje rozgrywające się na świecie. Wydaje się jednak, że najgorsze, co mogłoby się wydarzyć, to zamknięcie się w domu i poddanie się poczuciu bezsilności albo przekonaniu, że za drzwiami czyha śmiertelne niebezpieczeństwo. Czasami groźniejszy jest bezruch oraz brak kontaktu z innymi, dlatego zachowując zasady bezpieczeństwa, nie można ulec paraliżującemu strachowi. COVID-19 pokazał, że świat jest nieprzewidywalny, ale można zrobić wiele, by poczuć się szczęśliwym. Jednym z takich „życiodajnych czynników” jest na pewno aktywność fizyczna (oczywiście z zachowaniem nieodzownych środków bezpieczeństwa). Pod okiem doświadczonego trenera i w gronie odpowiedzialnych znajomych to może się okazać naprawdę łatwe. A to gwarantuje Prywatna Szkoła Walki „Backfist” oraz najlepszy Trener personalny w Częstochowie.

Poznaj ofertę planów treningowych.

Jeśli szukasz trenera osobistego https://treningpersonalny24.pl/ kliknij tutaj.

Czytaj dalej...

Kurs Samoobrony Częstochowa

Kurs Samoobrony Częstochowa - Szkolenie w Kickboxingu - Egzamin na stopnie Polskiego Związku Kickboxingu

Jaki jest poziom zainteresowania kickboxingiem w polskim społeczeństwie? Sądząc po frekwencji na egzaminie na stopnie uczniowskie Polskiego Związek Kickboxingu, należy sądzić, że wzrasta on nieustannie. Między 7 a 14 grudnia 2019 roku w Prywatnej Szkole Walki „Backfist” odbył się sprawdzian umiejętności w zakresie sztuk walki dla wszystkich chętnych. Zgodnie z normami opracowanymi przez PZKB egzamin obejmował test techniczny, a dla grup zaawansowanych również walkę w pełnym kontakcie oraz test sprawnościowy. Stopniowanie wymagań jest sposobem motywacji oraz ujawnia troskę o zrównoważony rozwój uczniów. To również informacja zwrotna dla trenerów, czy wybrane przez nich metody przynoszą oczekiwane efekty. Podczas zajęć to oni kształtują i oceniają kompetencje swoich podopiecznych i mobilizują ich do doskonalenia umiejętności, egzamin pozwala również zweryfikować ich wybory i metody.

Polski Związek Kickboxingu opracował dla uczniów 10-stopniową drogę rozwoju, od pasa koloru białego aż po pas brązowy z czarnym zakończeniem. Do przejścia całej drogi potrzeba ogromnej wytrwałości, ciężkiej pracy, wysokiego poziomu motywacji oraz znakomitych trenerów, doskonale wyszkolonych, ale także odpowiednio reagujących na bieżące problemy.

Kurs Samoobrony Częstochowa - W tym roku zainteresowanie egzaminem było tak duże, że zdających podzielono według kategorii wiekowych i stopnia zaawansowania. Dla każdej grupy – dzieci, młodzieży, kobiet i mężczyzn – wyznaczono osobny dzień. Egzaminator PZKB, Tomasz Boral, trener personalny i instruktor z ogromnym doświadczeniem, sprawdził poziom wyszkolenia 62 osób. Z roku na rok w grupie trenujących obserwujemy wzrost liczby pań, co nie tylko potwierdza ich coraz intensywniejsze zainteresowanie aktywnością fizyczną, ale również zmianę preferencji w tym zakresie. Modyfikacja nawyków i postaw społecznych przekłada się również na wybór uprawianej przez kobiety aktywności fizycznej. Poza tym sztuki i sporty walki przestały być już kojarzone wyłącznie z agresywnym i brutalnym zachowaniem, a stały się doskonałą formą modelowania sylwetki oraz spędzania czasu wolnego.

Zdający byli doskonale przygotowani, nic dziwnego, że egzamin na wybrane stopnie dla wszystkich zakończył się sukcesem. Oczywiście, prezentacji umiejętności towarzyszył stres, wpisany w każdą formę sprawdzianu. Można to było zaobserwować przede wszystkim u młodszych uczniów. Ale i egzamin z panowania nad sobą został zaliczony. Sport i aktywność fizyczna to przecież doskonałe sposoby obniżania poziomu zdenerwowania, co procentuje w codziennym życiu.

PRZEJDŹ DO GALERII

Czytaj dalej...

Siła częstochowskich kobiet

O zaangażowaniu mieszkanek naszego miasta w rozmaite formy działalności można napisać wiele. Aktywnie uczestniczą w życiu politycznym, gospodarczym, kulturalnym i społecznym oraz podejmują wiele cennych inicjatyw. Są posłankami, rektorami wyższych uczelni, prezesami firm, ale także, co równie ważne, dobrymi żonami i zatroskanymi matkami. Nic dziwnego, że potrzebują przestrzeni, w której mogą podyskutować o swoich sprawach i zastanowić się nad sposobami stymulowania zaangażowania pozostałych.

Jedną z takich możliwości jest Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej, zainicjowane w 2010 roku m.in. przez posłankę Halinę Rozpondek. Jubileuszowe – bo dziesiąte – spotkanie odbyło się 21 września br. w Auli Maximum Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Jak zwykle zorganizowano wiele warsztatów, treningów interpersonalnych, wykładów oraz dwa panele dyskusyjne, na temat Kreatywności kobiet oraz Dyplomacji kobiet. Poza tym można było zasięgnąć porady psychologa, neurologa, dermatologa czy podologa.

Jednym z prowadzących był Tomasz Boral, właściciel Szkoły Sztuk Walki Backfist, na co dzień prowadzący treningi personalne i rozmaite warsztaty z zakresu samoobrony oraz zajęcia poprawiające kondycję psychofizyczną, skierowane także do kobiet. W swoim wykładzie zwracał uwagę, że kluczowe znaczenie w osiągnięciu sukcesu ma odpowiedni poziom motywacji, determinacja, a przede wszystkim bardzo jasne wyznaczenie celu. Powoływał się przy tym na twórcę marki McDonald’s, który motywację i determinację stawiał ponad talent oraz wykształcenie. Dla chcących spróbować sił we własnym biznesie amerykańscy bracia stają się również świetnym przykładem, że należy bacznie rozglądać się wokół, by znaleźć jakąś niszę, niezagospodarowaną jeszcze przez innych, a powstałą choćby wskutek zmieniających się przyzwyczajeń społeczeństwa.

Również pozostali wykładowcy i trenerzy przygotowali niezwykle ciekawe wstąpienia i warsztaty. Kamila Grochowina opowiadała o pięknie wewnętrznym uzależnionym od kondycji psychicznej, Oliwia Bryła doradzała, jak zadbać o urodę, a Katarzyna Stankow uczyła podstaw zbilansowanej diety. Wydaje się więc, że częstochowskie forum stwarzało doskonałą okazję, by nauczyć się myślenia o zmianach, mądrze je planować, a następnie konsekwentnie przeprowadzać. Ten mechanizm można zastosować w skali mikro i makro, czyli zarówno w życiu osobistym, jak i społecznym. Przede wszystkim trzeba jednak mieć marzenia i podjąć trud ich realizacji.

Czytaj dalej...

Zamarzyły o innym życiu czyli Koniec kursu samoobrony – początek życiowych zmian

Koniec kursu samoobrony – początek życiowych zmian 10 września 2019 roku grupa częstochowianek zakończyła warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist w ramach projektu Uwolnij się z grupy ryzyka, finansowanego przez Urząd Miasta Częstochowy. Zapisując się na zajęcia, kobiety chciały poprawić swoje poczucie bezpieczeństwa, nabyć pewności siebie, nauczyć się przydatnych technik samoobrony oraz wytrenować nawyki, które będą mogły wykorzystać w sytuacjach trudnych i groźnych. Obserwując ćwiczące panie, trzeba przyznać, że praca z zaangażowaniem przyniosła efekty. W nowoczesnej sali Backfist przy ul Hutników 9, zaprojektowanej z myślą o treningach sztuk walki, przez kolejne tygodnie odbywały się zajęcia prowadzone przez trenera Tomasza Borala. Uczestniczki dowiadywały się, jak poradzić sobie w czasie napadu, ćwiczyły zachowania przydatne w sytuacjach niebezpiecznych, ale przede wszystkim pilnie trenowały. Pracowały nad wytrzymałością organizmu, elastycznością ciała i koordynacją ruchów. Jedną z idei przyświecających działalności Stowarzyszenia jest upowszechnianie przekonania, że aktywność fizyczna jest fundamentem udanego życia. To podstawa samoobronny, ale również czynnik wpływający na samopoczucie i pewność siebie. Tomasz Boral, prezes Stowarzyszenia, a przede wszystkim doświadczony trener i popularyzator sztuk walki, przekonuje, że elementy różnych technik i stylów można włączyć do swojego codziennego treningu. W ten sposób można połączyć zdrowe i pożyteczne. Kopnięcia, wymachy rąk, przewroty i silne nogi mogą kiedyś uratować życie nam lub komuś z bliskich. Celem warsztatów była również poprawa samooceny poprzez ćwiczenia fizyczne. Poczucie, że ciało jest nam posłuszne i staje się coraz sprawniejsze, doskonale wpływa przecież na psychikę i pozwala nabyć przekonania, że marzenia są możliwe do spełnienia, nawet jeśli wymagają dużego nakładu pracy. To chyba najlepszy sposób przeciwdziałania przemocy, rozgrywającej się czasami w sposób bezgłośny i niemal niesłyszalny. Do odparcia ataku często potrzeba siły charakteru i pewności siebie. Certyfikaty wręczyli uczestniczkom Tomasz Boral oraz Katarzyna Bigosińska, koordynatorka projektu. Była to miła uroczystość podsumowująca wspólne spotkania, bo przecież zajęcia sprzyjały także poznawaniu nowych osób i budowaniu relacji. Nic tak nie zbliża jak wspólna aktywność fizyczna.

Czytaj dalej...

Zakończenie projektu Ninja Backfist Kids

Zakończenie projektu Ninja Backfist Kids

30 czerwca, a więc nieco później niż w szkołach, odbyło się pożegnanie z uczestnikami projektu Ninja Backfist Kids – Ty też możesz zostać ninją. Sport dla wszystkich. Program skierowany do dzieci od lat 8, a prowadzony przez Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist, współfinansowany był przez Urząd Miasta Częstochowa w ramach działań z zakresu zdrowia publicznego. Zajęcia odbywały się od 21 marca w kolejne wtorki i czwartki w nowoczesnym budynku sportowym przy ul. Hutników 9, zaprojektowanym z myślą o treningach sztuk walki.

Uczestnicy zajęć, dziewczynki i chłopcy, nie tylko poznawali techniki i zasady walki, ale przede wszystkim poprzez zabawę uczyli się nawyków prozdrowotnych. Trener Tomasz Boral zadbał o urozmaicenie zajęć i na podstawie wstępnej diagnozy i obserwacji młodych uczestników zbudował program dostosowany do ich potrzeb i temperamentu. Były więc ćwiczenia ogólnorozwojowe, zawierające elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, a przede wszystkim dające możliwość wyładowania nadmiaru energii. Dzieci oswajały się z workiem bokserskim i wykonywały zadania w parach.

Celem spotkań było również motywowanie uczestników do regularnej aktywności fizycznej oraz podniesienie poziomu akceptacji siebie. Podczas ćwiczeń młodzi obserwowali, że każdy z nich ma nieco inne możliwości, a w konfrontacji z przeciwnikiem może zrekompensować swoje słabości. Nie istnieje coś takiego jak modelowe wymiary ani modelowa waga. Ważna jest sprawność, wydolność, koncentracja na aktualnie wykonywanym zadaniu, a przede wszystkim determinacja.

Tomasz Boral, trener z olbrzymim doświadczeniem, współpracujący z osobami w różnym wieku, bacznie obserwował uczestników programu i ich relacje z grupą. Wspólne zajęcia to przecież doskonała nauka budowania relacji i zaufania partnerowi w czasie ćwiczeń. Swoimi spostrzeżeniami na temat uczestników trener dzielił się z rodzicami. Tym samym zajęcia dostarczały pretekstu, by porozmawiać o dzieciach, ich predyspozycjach i możliwościach, ale także o sposobach radzenia sobie w konkretnych sytuacjach wychowawczych.

Zakończony projekt Stowarzyszenia był kolejnym działaniem finansowanym przez Urząd Miasta Częstochowa. Dobra współpraca między podmiotami i zadowolenie uczestników dają nadzieję na dalszą współpracę. Aktywność fizyczna to przecież doskonały pomysł na budowanie wspólnoty lokalnej, przeciwdziałanie problemom interpersonalnym i wychowawczym oraz ich rozwiązywanie. To okazja nabycia pewności siebie oraz sposób nadrobienia rozmaitych niedoborów. Koniec programu nie musi jednak oznaczać przerwy w aktywności fizycznej. W bogatej ofercie zajęć prowadzonych przez Tomasza Borala na pewno każdy mieszkaniec Częstochowy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj dalej...

Zostań bohaterem z Backfist

Zostań bohaterem z Backfist

            Być jak… tu oczywiście może pojawić się wiele postaci filmowych, sportowców czy współczesnych gwiazd, podziwianych za sposób życia, umiejętności, wygląd albo sprawność fizyczną. Naszym zadaniem jest przekonać dzieci, by podziw przemienić w działanie i przygotować dzieci, by w przyszłości żyły aktywnie i niemal codziennie przesuwały granice swoich możliwości. Dla takich ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. Czasami co najwyżej trzeba nieco dłużej poczekać na efekt. A cierpliwości i panowania nad emocjami też można się nauczyć.

Z myślą o kreowaniu takiej postawy, stylu życia i sposobu myślenia Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist przygotowało dla najmłodszych projekt Ninja Bakcfist Kids – Ty też możesz zostać ninją. Sport dla wszystkich. Program jest współfinansowany przez Urząd Miasta Częstochowy w ramach działań z zakresu zdrowia publicznego w roku 2019. Zajęcia rozpoczęły się 21 marca br. w sali przy ul. Hutników 9.

W programie znalazły się nie tylko elementy treningu sztuk walki. Nie chodzi przecież o to, żeby dzieci już teraz określiły swoje zainteresowania sportowe, ważniejsze, by zadbały o sprawność fizyczną. A z tą jest współcześnie coraz gorzej. Lekarze biją na alarm. Szacuje się, że 10% dzieci i młodzieży ma problem z otyłością i nadwagą, a co gorsze, jest to wciąż tendencja zwyżkowa. Z tego powodu najważniejszym zadaniem okazuje się, przekonanie młodych, że można inaczej spędzać czas niż siedząc przed ekranem swojego tabletu czy laptopa.

Trener, Tomasz Boral, doskonale radzący sobie w kontaktach z dziećmi, zadbał o to, by nie było nudno. To przecież współcześnie jedna z najgroźniejszych plag współczesności, obok braku aktywności. Było więc ciekawie, a przede wszystkim zdrowo i bezpiecznie. Bazując na sztukach walki, instruktor wprowadzał elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz gimnastyki ogólnorozwojowej. Wszystko po to, by wzmocnić mięśnie posturalne uczestników i ukształtować ich odpowiednią postawę ciała. Wszak dobrze ułożona sylwetka to jeden z podstawowych elementów przyczyniających się do sukcesu. Być wyprostowanym i wysportowanym młodym człowiekiem to przecież rzecz godna pozazdroszczenia. Jednocześnie zajęcia pozwalały zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom zneutralizować nadmiar energii, a może raczej osiągnąć jej właściwy poziom – był to przecież również doskonały sposób, by naładować baterie.

Zajęcia nie przemienią dziecka w ninję, ale pozwolą mu doświadczyć, jak wiele spraw może uporządkować aktywność fizyczna. Dzięki treningom młody człowiek nauczy się systematyczności, nabierze pewności siebie w kontaktach z rówieśnikami, zatroszczy się o bezpieczeństwo w swojej grupie. Stanie się odważniejszy, a mądry trener nauczy go, że silniejszy nie wykorzystuje swojej przewagi przeciwko słabszym, ale potrafi odpowiednio się nimi zaopiekować.

 

Czytaj dalej...

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95