Image

Backfist w Rędzinach – kurs samoobrony dla kobiet

Backfist w Rędzinach – kurs samoobrony dla kobiet
15 lipca 2018 roku zakończył się kurs samoobrony Codziennie pewna siebie – cykl zajęć integracyjnych dla kobiet z obszaru LGD w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach. Zajęcia prowadził doświadczony trener Tomasz Boral, właściciel Prywatnej Szkoły Walki „Backfist. Spotkania odbywały się w weekendy od 8 czerwca. W czasie dziesięciu półtoragodzinnych warsztatów panie poznały podstawowe techniki samoobrony oraz przećwiczyły zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Dowiedziały się, jak zapobiegać niebezpieczeństwu i minimalizować ryzyko konfrontacji. Bez względu na posiadany certyfikat jest to zawsze ostateczność. Najważniejszym celem była nauka prawidłowych zachowań w zmieniającej się dynamicznie sytuacji walki. Zajęcia sprawiały paniom wiele przyjemności. Bo samoobrona to nie przygotowanie do ulicznej bijatyki, ale przede wszystkim nabywanie świadomości, że o kondycję fizyczną trzeba dbać codziennie, w najprostszych sytuacjach. Karate Kid Johna G. Avildsena nie kłamie. Warto więc przebiec codziennie krótki dystans, wyciągnąć z szafy skakankę, wejść po schodach albo pójść na powstające coraz liczniej siłownie na świeżym powietrzu. Udogodnienia cywilizacyjne często bowiem zmniejszają możliwości naszego ciała i potęgują jego bezbronność.

Na zajęciach uczestniczki poznawały podstawowe techniki obrony koniecznej. Wytrwale trenowały kopnięcia, uderzenia, techniki w parterze i obezwładniania. Trener bazował na rozmaitych stylach walki – kickboxingu, muay-thai, jeet kune do, jujitsu oraz mma. Wybrał to, co proste i najbardziej przydatne. Warsztaty pozwoliły kobietom poczuć się bezpieczniej, nabrać pewności siebie, ale również zadbać o kondycję organizmu. Spotkania były także doskonałą popularyzacją zdrowego stylu życia. Ćwiczenia ruchowe tak ważne dla organizmu nie muszą przecież oznaczać zadyszki, zakwasów i boleśnie zaciskanych pięści, by udało się osiągnąć założone cele. Mogą być również doskonałą zabawą. Tomasz Boral, przekonywał, że przygotowaniem do samoobrony jest poznanie swoich możliwości, by nauczyć się je odpowiednio wykorzystywać. Efekt będzie tym lepszy, im ogólna sprawność i wydolność organizmu będą wyższe.

To już kolejny kurs samoobrony przeprowadzony przez Prywatną Szkołę Walki „Backfist” dla podmiotów w naszym regionie. Wcześniej współpracowaliśmy m.in. z Urzędem Miasta w Częstochowie. Tym razem zajęcia przeprowadziliśmy dla Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwojowych w ramach projektu: Inicjatywy kulturalne, edukacyjne i sportowe integrujące mieszkańców obszaru LGD „Razem na wyżyny”, tzw. AIILS (czyli Aktywizacja i Integracja Lokalnych Społeczności), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Cieszymy się, że rodzina Backfist wciąż się powiększa i mamy nadzieję, że nasze spotkanie nie było jednorazowe. Jesteśmy po to, by pomagać Wam w doskonaleniu siebie, służyć fachową pomocą i radą.

Image
Image
Image
Image
Powrót na górę

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95