Zakończenie projektu Ninja Backfist Kids

Zakończenie projektu Ninja Backfist Kids Zakończenie projektu Ninja Backfist Kids

Zakończenie projektu Ninja Backfist Kids

30 czerwca, a więc nieco później niż w szkołach, odbyło się pożegnanie z uczestnikami projektu Ninja Backfist Kids – Ty też możesz zostać ninją. Sport dla wszystkich. Program skierowany do dzieci od lat 8, a prowadzony przez Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist, współfinansowany był przez Urząd Miasta Częstochowa w ramach działań z zakresu zdrowia publicznego. Zajęcia odbywały się od 21 marca w kolejne wtorki i czwartki w nowoczesnym budynku sportowym przy ul. Hutników 9, zaprojektowanym z myślą o treningach sztuk walki.

Uczestnicy zajęć, dziewczynki i chłopcy, nie tylko poznawali techniki i zasady walki, ale przede wszystkim poprzez zabawę uczyli się nawyków prozdrowotnych. Trener Tomasz Boral zadbał o urozmaicenie zajęć i na podstawie wstępnej diagnozy i obserwacji młodych uczestników zbudował program dostosowany do ich potrzeb i temperamentu. Były więc ćwiczenia ogólnorozwojowe, zawierające elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, a przede wszystkim dające możliwość wyładowania nadmiaru energii. Dzieci oswajały się z workiem bokserskim i wykonywały zadania w parach.

Celem spotkań było również motywowanie uczestników do regularnej aktywności fizycznej oraz podniesienie poziomu akceptacji siebie. Podczas ćwiczeń młodzi obserwowali, że każdy z nich ma nieco inne możliwości, a w konfrontacji z przeciwnikiem może zrekompensować swoje słabości. Nie istnieje coś takiego jak modelowe wymiary ani modelowa waga. Ważna jest sprawność, wydolność, koncentracja na aktualnie wykonywanym zadaniu, a przede wszystkim determinacja.

Tomasz Boral, trener z olbrzymim doświadczeniem, współpracujący z osobami w różnym wieku, bacznie obserwował uczestników programu i ich relacje z grupą. Wspólne zajęcia to przecież doskonała nauka budowania relacji i zaufania partnerowi w czasie ćwiczeń. Swoimi spostrzeżeniami na temat uczestników trener dzielił się z rodzicami. Tym samym zajęcia dostarczały pretekstu, by porozmawiać o dzieciach, ich predyspozycjach i możliwościach, ale także o sposobach radzenia sobie w konkretnych sytuacjach wychowawczych.

Zakończony projekt Stowarzyszenia był kolejnym działaniem finansowanym przez Urząd Miasta Częstochowa. Dobra współpraca między podmiotami i zadowolenie uczestników dają nadzieję na dalszą współpracę. Aktywność fizyczna to przecież doskonały pomysł na budowanie wspólnoty lokalnej, przeciwdziałanie problemom interpersonalnym i wychowawczym oraz ich rozwiązywanie. To okazja nabycia pewności siebie oraz sposób nadrobienia rozmaitych niedoborów. Koniec programu nie musi jednak oznaczać przerwy w aktywności fizycznej. W bogatej ofercie zajęć prowadzonych przez Tomasza Borala na pewno każdy mieszkaniec Częstochowy znajdzie coś dla siebie.

Powrót na górę

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95