Image

Kurs Samoobrony 2017

Kurs Samoobrony 2017
Przeciwko przemocy najlepsza samoobrona

W ramach międzynarodowej kampanii 16 Dni Akcji przeciwko Przemocy ze względu na Płeć Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „Backfist” zorganizowało kurs samoobrony dla kobiet w wieku od 18 do 75 lat w terminie od 21 listopada do 16 grudnia. Zajęcia odbywają się w soboty (17.00–18.30) i niedziele (11.30–13.00) w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego. Trzydziestogodzinny trening jest finansowany z zadań publicznych Gminy Miasta Częstochowa z zakresu zdrowia publicznego w 2017 roku. To już kolejna odsłona programu Trening martial arts – sztuka walki ze słabościami i siła charakteru.

Projekt przeznaczony jest dla kobiet, które zetknęły się z jakąkolwiek formą przemocy, przede wszystkim od osób nadużywających alkoholu i środków psychoaktywnych. Zakwalifikowano około 80 osób. Zainteresowanie było jednak znacznie większe. Powstała nawet lista rezerwowa. O tym, że kurs jest potrzebny i interesujący, świadczy także frekwencja na poszczególnych zajęciach. Okazuje się, że panie lubią sztuki walki w formie zaproponowanej przez trenera Tomasza Borala.

Celem kursu jest wypracowanie nawyków, które pozwolą kobietom w sytuacji niebezpiecznej zachować się intuicyjnie. To także sposób promowania aktywności fizycznej, a przede wszystkim forma prezentacji sztuk walki, przynajmniej wybranych technik. To okazja, by przećwiczyć trudne sytuacje.

Trening koncentruje się nie tylko na ciele, ale także na psychice. Zawiera elementy ćwiczeń oddechowych i ogólnorozwojowych, by odpowiednio wykorzystywać umysł w sytuacjach zagrożenia. Na zajęciach kobiety uczą się nie tylko konkretnych zachowań, jak chronić się przed atakiem, uwalniać się z chwytu, trenują kopnięcia oraz uderzenia, ale przede wszystkim nabywają umiejętności zachowania zimnej krwi. Nie zawsze przeciwnik działa tak, jak na treningu, a opanowanie i sprawność fizyczna przydadzą się w każdej sytuacji.

Zgodnie z folderem reklamowym na zajęciach pojawiły się panie w różnym wieku. Ćwiczą w parach po instruktażu trenera. Okazało się, że zajęcia dają im dużo radości i satysfakcji. Tomasz Boral udziela wskazówek przez mikroport, co nie przeszkadza mu w obserwacji zachowań poszczególnych uczestniczek.

Kurs samoobrony to doskonała okazja, by wzmocnić pewność siebie, nie uciekać przed problemami, ale odważnie konfrontować się z nimi. To także doskonały trening, jak radzić sobie w życiu.
pa220098-copy.jpg
pb260201-copy.jpg
pc030438-copy.jpg
pb180088-copy.jpg
Powrót na górę

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95