Image

Leksykon

Muay Thai

Muay Thai, czy jak zostać twardzielem

Muay thai (czyli boks tajski) to najbardziej naturalny styl preferujący walkę w pozycji stojącej w małym dystansie oraz zwarciu. Tak mówią jego zwolennicy. A przeciwnicy dodają – to styl najbardziej brutalny i niecywilizowany. Walczący nie myślą o widowiskowości. Liczy się dla nich moc i technika uderzeń oraz skuteczność, czyli pokonanie przeciwnika. Ważna jest siła, precyzja, elastyczność ruchów, ale przede wszystkim koncentracja. Ciosy i kopnięcia wykonywane są z pełną siłą we wszystkie partie ciała, co może skutkować poważnymi urazami. Muay thai nazywane jest również „sztuką ośmiu kończyn”, ponieważ każdy z zawodników posiada do dyspozycji: dwie pięści, dwa łokcie, dwie golenie i dwa kolana. Styl ten doskonale sprawdza się jako technika samoobrony. Uczy zachowań przydatnych w prawdziwej konfrontacji, gdy stawką jest życie.

Czytaj dalej...

Karate

 Karate jest ogólną nazwą japońskich szkół walki wręcz wywodzących się z chińskiej sztuki walki kung-fu. Karate polega na zadawaniu ciosów we wrażliwe okolice ciała twardymi częściami kończyn i blokowaniu ataków.

Czytaj dalej...

Boks Częstochowa - Leksykon sztuk walki

Boks Częstochowa

Boks Częstochowa - sport walki głównie uprawiany przez mężczyzn polegający na walce na pięści rozgrywanej według ściśle określonych reguł. Walkę prowadzi się w miękkich rękawicach bokserskich, które zapobiegają kontuzjom i urazom. Celem walki jest zadanie przeciwnikowi możliwie największej liczby prawidłowych ciosów przy równoczesnym udaremnieniu ataków i unikaniu ciosów przeciwnika. Zwycięża zawodnik, który w wyniku całego spotkania uzyska przewagę punktową albo pokona przeciwnika przez nokaut czyli niezdolność do kontynuowania dalszej walkiWalka odbywa się w ringu bokserskim w określonych kategoriach wagowych. 

Czytaj dalej...

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95