Backfist – zrealizować cele i marzenia

Oferujemy profesjonalne usługi w obszarze nowoczesnego wyczynowego sportu i aktywności fizycznej dla instytucji, firm oraz klientów indywidualnych. Pracujemy inaczej niż inni. Stosujemy nowatorskie i spersonalizowane metody, które zwiększają efektywność działań.

Organizujemy eventy sportowe, zajęcia fitness, kursy samoobrony, treningi sztuk walki na różnych poziomach zaawansowania, szkolenia służb mundurowych. Opracowujemy plany treningowe zarówno dla zawodowców, jak i amatorów, przygotowujemy do egzaminów na kolejne stopnie szkoleniowe w kickboxingu. Zajmujemy się treningiem personalnym, a także odnową biologiczną, masażem (relaksacyjnym, leczniczym, sportowym), rehabilitacją pourazową i gimnastyką leczniczą. I choć głównym obszarem naszej działalności jest aktywność fizyczna, potrafimy też zadbać o psychikę, m.in. poprzez trening mentalny. Na tym nie koniec. Lubimy nowe wyzwania i dla Ciebie poszerzymy ofertę.
9_out.jpg
Tak się zaczęło
Firma powstała w październiku 2007 roku po powrocie trenera Tomasza Borala ze Stanów Zjednoczonych. Pobyt za oceanem dodał mu odwagi, ponieważ tam przekonał się, że sport może dawać nie tylko satysfakcję, ale także stać się źródłem dochodu. Postanowił więc założyć firmę świadczącą profesjonalne, kompleksowe usługi sportowe i w ten sposób połączyć pracę zawodową z życiową pasją, co było od dawna jego marzeniem.
W USA trenował pod okiem najlepszych z najlepszych w dziedzinie sztuk walki. Szkolili go przecież: Richardo Bustillo, uczeń Bruce’a Lee, Benny „The Jet” Urquidez, twórca i wielokrotny mistrz świata w kickboxingu, a także pretendent do tytułu zawodowego mistrza świata w boksie federacji WBC Joe De Grandis. To wpłynęło nie tylko na jego technikę i umiejętności, ale przede wszystkim zmieniło postrzeganie relacji trener – podopieczny, mistrz – adept. Tomasz Boral nauczył się wówczas niezwykłej otwartości na drugiego, a przede wszystkim personalizacji podejmowanych działań, by pomóc osobie trenującej zrealizować jej cele i marzenia. Mistrz, trener, stawał się tym, który potrafi wskazać właściwe i najkrótsze ścieżki, dba o czas i energię adepta, by było jak najefektywniej. Do kraju przyjechał z zasobem nieznanych w Polsce metod treningu, które chciał wykorzystać.
 
Zmiana myślenia
Gdyby trener Tomasz Boral nie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, nie byłoby firmy Backfist. Po powrocie zaczął pracować z ludźmi inaczej niż trenowano do tej pory w Częstochowie i w Polsce. Przede wszystkim zaczął myśleć o formach aktywności fizycznej jako o produkcie na sprzedaż. Pobyt w USA, miejscu, gdzie rodził się zawodowy sport i przemysł sportowy, przekonał go, że jest to atrakcyjny obszar do zagospodarowania. Tomasz Boral nie poszedł ścieżką masową, nie dał się wciągnąć kombinatom, jakimi są współczesne kluby fitness. Wiedział jednak, że adept i uczeń to klienci, których trzeba motywować i zachęcać do treningu.
Tak powstała w Częstochowie jedna z pierwszych firm skupionych na treningu prawdziwie personalnym. Bo to nie nazwa, ale zainteresowanie konkretnym człowiekiem określa typ trenera. Inaczej postępuje się z przyszłym zawodnikiem, inaczej z amatorem, który podejmując się treningu, oczekuje określonych wyników, inaczej z osobą doskonalącą swoje umiejętności. Sukces to nie tylko mistrzostwo świata, czasami jest nim powrót do fizycznej sprawności, większa wydolność lub wymodelowana sylwetka. Dlatego tak istotne okazują się umiejętności interpersonalne, a przede wszystkim zdolność tworzenia relacji. To może nawet ważniejsze niż przebyte treningi i zawodowe sukcesy. Te wyznaczają jedynie magazyn wiedzy i doświadczenia trenera.
18_out.jpg
Nowe wyzwania, nowe formy działania
Backfist wciąż poszukuje nowych form działania, a także sposobów promocji zdrowego i aktywnego stylu życia. Współpracuje ze sportowcami, przygotowując ich do sezonu, z organizacjami i instytucjami, prowadząc szkolenia dla pracowników. W 2015 roku nasza firma uczestniczyła w nowatorskim programie przygotowanym dla osób cierpiących na depresję.
W 2011 roku powstało Backfist Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki, a od 2016 działa sklep internetowy, gdzie można kupić sprzęt potrzebny do uprawniania sztuk walki, ale także uzyskać potrzebne porady w tym zakresie.
 
Elastyczność – to nasza zaleta
Backfist to wciąż jedna z niewielu firm w Częstochowie świadczących profesjonalne usługi sportowe i doradcze w tym zakresie. Swoją ofertę kierujemy do klienta zróżnicowanego zarówno pod względem oczekiwań, wieku, jak i ogólnej sprawności fizycznej. Dla nas nie ma przypadków beznadziejnych i spraw niemożliwych, choć osiągnięcie celu czasami wymaga ciężkiej pracy. To klient proponuje czas i miejsce treningów. My staramy się zrealizować jego oczekiwania. Wszechstronne przygotowanie i kompetencje posiadane przez założyciela firmy, Tomasza Borala, gwarantują wysoką jakość usług. Mamy więc nadzieję, że z nami spełnisz swoje marzenia.

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95