Kurs Samoobrony Częstochowa

Kurs Samoobrony Częstochowa - Szkolenie w Kickboxingu - Egzamin na stopnie Polskiego Związku Kickboxingu Kurs Samoobrony Częstochowa - Szkolenie w Kickboxingu - Egzamin na stopnie Polskiego Związku Kickboxingu Waldemar Deska

Kurs Samoobrony Częstochowa - Szkolenie w Kickboxingu - Egzamin na stopnie Polskiego Związku Kickboxingu

Jaki jest poziom zainteresowania kickboxingiem w polskim społeczeństwie? Sądząc po frekwencji na egzaminie na stopnie uczniowskie Polskiego Związek Kickboxingu, należy sądzić, że wzrasta on nieustannie. Między 7 a 14 grudnia 2019 roku w Prywatnej Szkole Walki „Backfist” odbył się sprawdzian umiejętności w zakresie sztuk walki dla wszystkich chętnych. Zgodnie z normami opracowanymi przez PZKB egzamin obejmował test techniczny, a dla grup zaawansowanych również walkę w pełnym kontakcie oraz test sprawnościowy. Stopniowanie wymagań jest sposobem motywacji oraz ujawnia troskę o zrównoważony rozwój uczniów. To również informacja zwrotna dla trenerów, czy wybrane przez nich metody przynoszą oczekiwane efekty. Podczas zajęć to oni kształtują i oceniają kompetencje swoich podopiecznych i mobilizują ich do doskonalenia umiejętności, egzamin pozwala również zweryfikować ich wybory i metody.

Polski Związek Kickboxingu opracował dla uczniów 10-stopniową drogę rozwoju, od pasa koloru białego aż po pas brązowy z czarnym zakończeniem. Do przejścia całej drogi potrzeba ogromnej wytrwałości, ciężkiej pracy, wysokiego poziomu motywacji oraz znakomitych trenerów, doskonale wyszkolonych, ale także odpowiednio reagujących na bieżące problemy.

Kurs Samoobrony Częstochowa - W tym roku zainteresowanie egzaminem było tak duże, że zdających podzielono według kategorii wiekowych i stopnia zaawansowania. Dla każdej grupy – dzieci, młodzieży, kobiet i mężczyzn – wyznaczono osobny dzień. Egzaminator PZKB, Tomasz Boral, trener personalny i instruktor z ogromnym doświadczeniem, sprawdził poziom wyszkolenia 62 osób. Z roku na rok w grupie trenujących obserwujemy wzrost liczby pań, co nie tylko potwierdza ich coraz intensywniejsze zainteresowanie aktywnością fizyczną, ale również zmianę preferencji w tym zakresie. Modyfikacja nawyków i postaw społecznych przekłada się również na wybór uprawianej przez kobiety aktywności fizycznej. Poza tym sztuki i sporty walki przestały być już kojarzone wyłącznie z agresywnym i brutalnym zachowaniem, a stały się doskonałą formą modelowania sylwetki oraz spędzania czasu wolnego.

Zdający byli doskonale przygotowani, nic dziwnego, że egzamin na wybrane stopnie dla wszystkich zakończył się sukcesem. Oczywiście, prezentacji umiejętności towarzyszył stres, wpisany w każdą formę sprawdzianu. Można to było zaobserwować przede wszystkim u młodszych uczniów. Ale i egzamin z panowania nad sobą został zaliczony. Sport i aktywność fizyczna to przecież doskonałe sposoby obniżania poziomu zdenerwowania, co procentuje w codziennym życiu.

PRZEJDŹ DO GALERII

Powrót na górę

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95