Backfist zmniejsza grupę ryzyka przemocy - kurs samoobrony

Kurs Samoobrony Częstochowa Kurs Samoobrony Częstochowa

Jak ograniczyć przemoc, jak ochronić przed nią najsłabszych i najbardziej bezbronnych? Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest organizowanie zajęć z samoobrony dla kobiet, jednej z najbardziej zagrożonych grup społecznych. Natura obdarzyła je przecież mniejszą masą ciała, niższym wzrostem oraz nieco mniejszą siłą. Bez względu na poziom sprawności statystycznie pozostają słabsze od mężczyzn. A ci czasami nie mają skrupułów, by siłowo rozwiązywać sytuacje konfliktowe albo po prostu wyładować swoje frustracje. Mimo naturalnych niedoborów kobiety wcale nie są bezbronne.

Przekonują o tym warsztaty samoobrony dla pań. 16 marca br. ruszył kolejny kurs prowadzony w ramach projektu Uwolnij się z grupy ryzyka, współfinansowanego z budżetu Gminy Miasta Częstochowa w ramach zadań z zakresu zdrowia publicznego w 2019. Projekt przygotowało Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist, organizujące już wcześniej podobne kursy, cieszące się wśród kobiet wielką popularnością. Istotą zajęć jest przekonanie pań, że mogą więcej niż im przez lata mówiono. Potrafią przecież zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Ważne, by nie lekceważyły sygnałów zapowiadających niebezpieczeństwo, ale też nie zachowywały się zbyt ryzykownie. A przy tym, co najważniejsze, nie tolerowały przemocy i nie próbowały tłumaczyć oprawców zdenerwowaniem, przemęczeniem, chwilowym spadkiem nastroju, niespełnieniem ich oczekiwań. Wymówek są tysiące, ale wszystkie z odpowiedniego dystansu zdają się równie głupie.

Treningi prowadzi Tomasz Boral w Backfist Dojo przy ul. Hutników 9. Każdy, kto zna Tomasza Borala, wie, że potrafi nawiązać kontakt z uczestniczkami, by zachęcić je do aktywności fizycznej i w ciekawy sposób przekazać im podstawy samoobrony. Panie uczą się zapobiegać sytuacjom ryzykownym, ponieważ pierwsza zasada bezpieczeństwa brzmi – unikać konfrontacji tak długo, jak to możliwe, nie dopuszczać do przekroczenia granicy swojego terytorium, określającej pas bezpieczeństwa. Kolejny pakiet informacji dotyczy już zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Kobiety dowiadują się, że mniejszy ciężar ciała oraz nieco mniejsza siła nie są przeszkodą, by skutecznie obezwładnić napastnika. Najważniejsze jest zaskoczenie. Kilka podstawowych technik pozwoli kobietom zyskać czas, by wezwać pomoc albo schronić się w bezpiecznym miejscu.

Aspekt warsztatowy jest ważny. Oprócz konkretnych umiejętności, kobiety mają nabrać pewności siebie. Nie mogą czuć się zagubione w sytuacji niebezpiecznej. Przydatna okazuje się każda forma zajęć podnosząca sprawność fizyczną i wydolność organizmu. Tomasz Boral uczy kobiety również czujności, umiejętności przewidywania tego, co się wydarzy, a także wykorzystania słabości przeciwnika, by wyprowadzić skuteczny kontratak.

 

 

Powrót na górę

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95