STOWARZYSZENIE SZTUK I SPORTÓW WALKI "BACKFIST"

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „Backfist” to organizacja z siedzibą w Częstochowie działająca od 2010 roku głównie na terenie naszego miasta. Na czele Stowarzyszenia stoi Zarząd reprezentowany przez Prezesa, Walne Zgromadzenie i Komisję Rewizyjną. Obecnie skład Zarządu tworzą: Prezes – Tomasz Boral oraz Wiceprezes – Robert Boral. Od 2016 roku jesteśmy organizacją pożytku publicznego.

Jakie są nasze cele?

Promujemy sport i zdrowy tryb życia, w tym różne rodzaje aktywności, ze szczególnych uwzględnieniem sztuk oraz sportów walki. Organizujemy wydarzenia sportowe, pokazy, zapraszamy znanych zawodników, współpracujemy z mediami, prowadzimy portale itp. Interesuje nas człowiek jako jednostka, dbamy o jego zdrowie i sprawność, ale także jako członek grupy – traktujemy sport i aktywność fizyczną jako sposób budowania i podtrzymania zarówno rodzinnych, jak i społecznych więzi. Marzymy o tym, by pracować z całymi rodzinami, wypracowując zdrowe nawyki i utrwalając odpowiedni styl życia.

Doradzamy, jak się dobrze odżywiać, jak modelować sylwetkę, jak poprawić wydolność organizmu i elastyczność ciała, a przede wszystkim jak skutecznie zadbać o kondycję fizyczną i psychiczną. Popularyzujemy zasady dawnych i nowoczesnych sztuk walki. Traktujemy je przy tym nie tylko jako sposoby samoobrony czy systemy walki. Ale informujemy również o ich zdrowotnych i leczniczych aspektach.

Kolejnym obszarem naszego zainteresowania jest wspólnota lokalna, wyrównywanie szans oraz likwidowanie stereotypów związanych z płcią i wiekiem. Bronimy praw kobiet oraz innych grup postrzeganych jako słabsze. Dbamy o aktywizację wszystkich grup społecznych, także seniorów, oraz o integrację międzypokoleniową. Wspieramy i prowadzimy działania charytatywne oraz wspieramy inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych. Pomagamy też rodzinom w trudnej sytuacji życiowej.

Jesteśmy otwarci na współpracę z podmiotami z kraju i z zagranicy o podobnym profilu działania. Współpracujemy ze związkami poszczególnych sztuk i sportów walki m.in. z Polskim Związkiem Kickboxingu.

Image

 Czym zajmujemy się na co dzień?

Głównym obszarem naszej działalności jest organizowanie treningów (indywidualnych oraz grupowych) na wszystkich poziomach zaawansowania dostosowanych do potrzeb i oczekiwań konkretnych grup. Nasi trenerzy mają doskonały kontakt z dziećmi, młodzieżą, osobami dojrzałymi i nieco starszymi. Przygotowujemy też do startów w zawodach oraz egzaminów na kolejne stopnie uczniowskie i szkoleniowe. Organizujemy warsztaty mentalne i wspieramy zawodników uprawiających rozmaite dyscypliny sportowe.

Staramy się również stymulować częstochowską społeczność do aktywności fizycznej. Zapewniamy opiekę trenerską, ułatwiamy dostęp do sprzętu sportowego oraz dbamy o budowanie dobrej atmosfery wokół poszczególnych dyscyplin sportowych, a przede wszystkim wokół prozdrowotnego stylu życia.

Uczestniczymy w rozmaitych akcjach i działaniach organizowanych przez partnerów samorządowych, wojewódzkich itd. Przekonujemy, że aktywność fizyczna jest antidotum na różne problemy, podstawą zdrowego społeczeństwa i szczęścia jednostek. Z tego choćby powodu w czasie kursów samoobrony uczymy nie tylko chwytów i technik, ale przede wszystkim pewności siebie. Ważny, by uczestnicy tych spotkań nie bali się zmienić swojego życia.

Ale ciało to nie wszystko

Naszych działań nie ograniczamy wyłącznie do ciała. Wszak psychika jest fundamentem, określającym sposób funkcjonowania człowieka w świecie. Tu rodzą się lęki i bariery, dlatego uczymy, jak pozyskać tego wpływowego sprzymierzeńca. Jednym ze sposobów jest aktywność fizyczna, która odpowiednio aplikowana wyzwala przecież hormony szczęścia. Bardziej zaawansowaną formą są warsztaty oraz treningi mentalne.

Ważna jest dla nas także postawa uprawiających sport, dlatego zwracamy uwagę na etyczne i moralne zachowania członków naszego Stowarzyszenia, przede wszystkim przestrzeganie przez nich zasad fair play. Popularyzujemy tradycyjne kodeksy postępowania obowiązujące w kulturach, z których pochodzą poszczególne sztuki walki. Nasze działania nastawione są także na kształtowanie postawy empatii oraz wrażliwości na potrzebujących.

Budujemy infrastrukturę…

Obecnie kończymy budowę obiektu sportowego, który będzie bazą lokalową dla naszych działań. Mamy nadzieję, że w ten sposób będziemy jeszcze lepiej realizować cele statutowe. Budynek powstaje z myślą o obecnych i przyszłych członkach oraz sympatykach Stowarzyszenia, ale także o wszystkich uczestnikach naszych projektów. Chcemy, by zajęcia odbywały się w nowoczesnym i przyjaznym środowisku, spełniającym najwyższe standardy i oczekiwania.

Image

Najważniejsze działania ostatnich lat

– 2015 wraz z NZOZ Egomedica Centrum Zdrowia Psychicznego prowadziliśmy program Trening Mentalny Martial Arts jako metoda wspomagająca proces leczenia osób z zaburzeniami psychicznymi” w ramach działania Promocja Zdrowia Psychicznego i Zapobieganie Zaburzeniom Psychicznym realizowane w 2015 roku”; był on współfinansowany ze środków województwa śląskiego pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach;

– 21 października – 16 grudnia 2017 kurs samoobrony dla częstochowianek w ramach Kampanii 16 Dni przeciwko Przemocy ze względu na Płeć; finansowany ze środków gminy miasta Częstochowa z obszaru działań na rzecz zdrowia publicznego;

– przeprowadzanie egzaminów na kolejne stopnie uczniowskie i szkoleniowe pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu;

– przygotowywanie zawodników do udziału w rozgrywkach na różnych poziomach;

– regularne treningi grupowe oraz indywidualne dla osób w różnym wieku.

Image
Kto może zostać członkiem Stowarzyszenia?

Do Stowarzyszenia mogą przyłączyć się osoby prawne oraz osoby fizyczne, jeśli ukończyły 16 rok życia. W przypadku osób młodszych zgodę musi wyrazić ich przedstawiciel ustawowy. Warto jednak pamiętać, że pełne prawa członkowskie nabywa się dopiero po uzyskaniu pełnoletniości.

Zależy nam na osobach, dla których aktywność fizyczna jest ważnym elementem stylu życia, ale także sposobem zmiany świata. Członkowie Stowarzyszenia nie powinni skupiać się wyłącznie na wydolności swojego organizmu, opanowaniu nowych technik i chwytów, ale powinni także wykazywać się wrażliwością na innych, by zachęcać, popularyzować, a jeśli trzeba, to również pomagać.

Dołącz do nas!

Bez względu na to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, czy masz lat kilka, kilkanaście, czy może trochę więcej, zobaczysz, że z nami nauczysz się żyć inaczej! Poczujesz się bezpieczniej i lepiej. Doradzimy, pokażemy, nauczymy, pomożemy Ci osiągnąć stopień wyższy! Przyjdź i zostań z nami na dłużej!

sklep-backfist2.jpg

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95