Image

Siła częstochowskich kobiet

Siła częstochowskich kobiet

O zaangażowaniu mieszkanek naszego miasta w rozmaite formy działalności można napisać wiele. Aktywnie uczestniczą w życiu politycznym, gospodarczym, kulturalnym i społecznym oraz podejmują wiele cennych inicjatyw. Są posłankami, rektorami wyższych uczelni, prezesami firm, ale także, co równie ważne, dobrymi żonami i zatroskanymi matkami. Nic dziwnego, że potrzebują przestrzeni, w której mogą podyskutować o swoich sprawach i zastanowić się nad sposobami stymulowania zaangażowania pozostałych.

Jedną z takich możliwości jest Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej, zainicjowane w 2010 roku m.in. przez posłankę Halinę Rozpondek. Jubileuszowe – bo dziesiąte – spotkanie odbyło się 21 września br. w Auli Maximum Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Jak zwykle zorganizowano wiele warsztatów, treningów interpersonalnych, wykładów oraz dwa panele dyskusyjne, na temat Kreatywności kobiet oraz Dyplomacji kobiet. Poza tym można było zasięgnąć porady psychologa, neurologa, dermatologa czy podologa.

Jednym z prowadzących był Tomasz Boral, właściciel Szkoły Sztuk Walki Backfist, na co dzień prowadzący treningi personalne i rozmaite warsztaty z zakresu samoobrony oraz zajęcia poprawiające kondycję psychofizyczną, skierowane także do kobiet. W swoim wykładzie zwracał uwagę, że kluczowe znaczenie w osiągnięciu sukcesu ma odpowiedni poziom motywacji, determinacja, a przede wszystkim bardzo jasne wyznaczenie celu. Powoływał się przy tym na twórcę marki McDonald’s, który motywację i determinację stawiał ponad talent oraz wykształcenie. Dla chcących spróbować sił we własnym biznesie amerykańscy bracia stają się również świetnym przykładem, że należy bacznie rozglądać się wokół, by znaleźć jakąś niszę, niezagospodarowaną jeszcze przez innych, a powstałą choćby wskutek zmieniających się przyzwyczajeń społeczeństwa.

Również pozostali wykładowcy i trenerzy przygotowali niezwykle ciekawe wstąpienia i warsztaty. Kamila Grochowina opowiadała o pięknie wewnętrznym uzależnionym od kondycji psychicznej, Oliwia Bryła doradzała, jak zadbać o urodę, a Katarzyna Stankow uczyła podstaw zbilansowanej diety. Wydaje się więc, że częstochowskie forum stwarzało doskonałą okazję, by nauczyć się myślenia o zmianach, mądrze je planować, a następnie konsekwentnie przeprowadzać. Ten mechanizm można zastosować w skali mikro i makro, czyli zarówno w życiu osobistym, jak i społecznym. Przede wszystkim trzeba jednak mieć marzenia i podjąć trud ich realizacji.

Powrót na górę

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95