Nagroda dla Tomasza Borala za działalność w organizacjach pozarządowych

Nagroda dla Tomasza Borala za działalność w organizacjach pozarządowych

14 września 2018 roku w Filharmonii Częstochowskiej podczas Gali Ekonomii Społecznej po raz kolejny wręczono statuetki osobom najbardziej zaangażowanym w pracy dla mieszkańców. W tym roku nagrodzono sześć osób oraz cztery organizacje. Wśród laureatów był m.in. Tomasz Boral, prezes Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki, promujący na co dzień zdrowy i aktywny styl życia. Od kilku lat przekonuje on mieszkańców Częstochowy i okolic, że sztuki walki to nie tylko doskonała reklama tabletek na ból, ale przede wszystkim znakomita forma treningu ogólnorozwojowego, poprawiająca kondycję fizyczną i psychiczną. To także sposób spędzania czasu wolnego oraz doskonała profilaktyka.

Myśląc o najsłabszych oraz najmniej zaradnych mieszkańcach, Tomasz Boral wraz ze Stowarzyszeniem zaprasza na zajęcia finansowane przez administrację publiczną. Tak było kilka lat temu podczas warsztatów wspomagających proces leczenia osób z zaburzeniami psychicznymi czy zeszłorocznego kursu samoobrony dla pań, zorganizowanego w ramach Akcji przeciwko Przemocy ze względu na Płeć.

Według Tomasza Borala doskonałą terapią jest już forma zajęć grupowych. Sprzyjają one przełamaniu izolacji, pomagają otworzyć się na innych, wytwarzają przestrzeń zaufania i bezpieczeństwa. Podczas warsztatów uczestniczki nie tylko poznawały techniki i chwyty przydatne w konfrontacji z przeciwnikiem, ale przede wszystkim pozyskały umiejętności radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych. Wiele z nich przekonało się, że nie są bezbronne. Oczywiście warto pamiętać, że najlepszą obroną jest ostrożność oraz jasno wyznaczane granice w relacjach z innymi.

Podczas tegorocznej gali statuetki wręczał Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, wraz z przewodniczącym Rady Miasta, Zdzisławem Wolskim, oraz radną Małgorzatą Iżyńską. Złotą Honorową Odznaką „Za zasługi dla Województwa Śląskiego” wyróżniono dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, Grażynę Klamek, a doktor Edyta Widawska z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymała Nagrodę Równości im. Mieczysławy Biegańskiej. To ostatnie wyróżnienie ustanowiono z okazji Roku Praw Kobiet. W ten sposób przypomniano żonę znanego w Częstochowie lekarza-społecznika, prywatnie nauczycielkę i wykładowczynię na kursach samokształceniowych. Galę uświetnił najnowszy spektakl Częstochowskiego Teatru Tańca Włodzimierza Kucy Nie chcę więcej.

Powrót na górę

OFERTA

PLANY TRENINGOWE

Image

BACKFIST LADIES

TRENING DLA PAŃ
Image

BACKFIST SUPERMAN

TRENING DLA PANÓW
Image

BACKFIST SILVER

TRENING DLA SENIORÓW
Image

NINJA BACKFIST KIDS

TRENING DLA DZIECI
Image

BACKFIST POWER

TRENING DLA SPORTOWCÓW
Image

BACKFIST DLA FIRM

Image

BACKFIST COMBAT

SZKOLENIE SŁUŻB MUNDUROWYCH
Image

TRENING MENTALNY

KATEGORIE

Image

TRENING PERSONALNY

Image

FITNESS

Image

MODELOWANIE SYLWETKI

Image

MASAŻ

Image

DIETA

Image

TRENING SZTUK WALKI

Image

KURS SAMOOBRONY

Image

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Skontaktuj się z Backfist

Jesteś zainteresowana/zainteresowany tym, o czym piszemy na łamach naszej strony?
Zapraszam do kontaktu.
Tomasz Boral
Wpisz imię
Podaj numer telefonu
Wprowadź adres email Błędny adres email
Proszę, napisz wiadomość

Adres

ul. Hutników 9 42-200 Częstochowa

Email

backfist@wp.pl

Telefon

Tomasz Boral: +48 602 74 54 95